Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Allfunds flink hoger bij debuut op Beursplein 5

Allfunds flink hoger bij debuut op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs was vrijdag een hoofdrol weggelegd voor Allfunds. Het Spaanse investeringsplatform werd flink meer waard bij zijn beursdebuut op het Damrak. Ook Basic-Fit stond in de belangstelling. De fitnessketen, die de omzet afgelopen kwartaal vrijwel zag opdrogen door de lockdowns, haalde geld op door nieuwe aandelen uit te geven. De Europese beurzen lieten kleine verliezen zien ondanks bemoedigde signalen over het economische herstel in de eurozone. Een mogelijke verhoging van de belasting op beleggingswinsten in de Verenigde Staten zorgde echter voor enige koersdruk.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de min op 711,52 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 1026,53 punten. Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,4 procent. Uit cijfers van marktonderzoeker Markit bleek dat de economische bedrijvigheid in de eurozone in april is aangetrokken tot het hoogste niveau in negen maanden. De industrie liet een recordgroei zien en ook in de dienstensector was sinds lange tijd sprake van lichte groei.

Allfunds noteerde ruim 13 procent boven de introductieprijs van 11,50 euro per aandeel. Bij de beursgang verkochten bestaande aandeelhouders zoals BNP Paribas en Credit Suisse stukken aan grote institutionele beleggers zoals pensioenfondsen. De eigenaren van het Spaanse investeringsplatform haalden daarmee zo'n 1,9 miljard euro op. Via het platform van Allfunds kunnen fondsmanagers en investeerders aan elkaar gekoppeld worden.

Basic-Fit

Basic-Fit (plus 2,1 procent) was koploper in de MidKap. De fitnessketen haalde 204 miljoen euro op. Dit extra geld kan het bedrijf goed gebruiken. Door de gedwongen sluiting van de sportscholen kwam er in de afgelopen maanden nog amper geld binnen. De aandelen werden uitgegeven tegen 34,00 euro per stuk. Banken hadden al aangegeven dat ze hun krediet aan het bedrijf willen verhogen, maar alleen als Basic-Fit het eigen kapitaal zou versterken.

In de AEX stond telecomconcern KPN bovenaan met een winst van dik 1 procent. Uitzender Randstad sloot de rij met een min van 1,9 procent. Chipmachinemaker ASML won 0,5 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten van de Amerikaanse chipmaker Intel, een belangrijke klant van ASML. Bij de kleinere bedrijven zakte Wereldhave 3 procent. Het vastgoedfonds zag de huurinkomsten dalen door de lockdownmaatregelen.

De euro stond op 1,2059 dollar, tegen 1,2018 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 61,53 dollar. Brentolie daalde een fractie in prijs tot 65,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

4 uur geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

7 uur geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

18 uur geleden
Wall Street sluit lager na verder stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.

18 uur geleden
Senator VS kondigt uitzonderingen aan op Canadese importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.

19 uur geleden
Shein schikt Amerikaans onderzoek voor 100 miljoen, meldt Reuters

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.

20 uur geleden
Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

22 uur geleden