Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Alles zat tegen' bij De Vries in chaos van GP Australië

'Alles zat tegen' bij De Vries in chaos van GP Australië

MELBOURNE (ANP) - Nyck de Vries keek beteuterd na de Grote Prijs van Australië. De Friese coureur, die bij AlphaTauri bezig is aan zijn debuutseizoen in de Formule 1, haalde de finish niet. Bij de tweede herstart, op drie ronden voor het einde, werd hij van de baan gereden en was zijn race voorbij. "Alles zat tegen", zei hij bij Viaplay.

De Vries koos voor een andere bandenstrategie dan zijn concurrenten en dat leek goed uit te pakken. Na de start rukte hij op van de vijftiende naar de twaalfde plaats. Maar toen na negen ronden de race voor de eerste keer werd stilgelegd en vrijwel al zijn concurrenten een 'gratis' pitstop maakten en van banden konden wisselen, was De Vries zijn voordeel kwijt. Kort daarna kreeg hij in de race een tik van achteren, waarna zijn auto zelfs even met vier wielen van de baan kwam.

"Als die rode vlag er niet was geweest, had de race er heel anders uitgezien. Na die tik was mijn voorvleugel ontzet en kon ik niet meer zoveel doen. Ik verloor veel tijd en reed achteraan", vertelde De Vries. "Bij de tweede herstart kwam ik in aanraking met Logan Sargeant, ik kon daar verder weinig aan doen. Mijn strategie was niet fout, maar het pakte helemaal verkeerd uit. Kennelijk zat ik vandaag in de hoek waar de klappen vallen."

Meer uit Sport

Keniaan Wanyonyi scherpt na 27 jaar wereldrecord 1000 meter aan

MONACO (ANP) - De Keniaanse atleet Emmanuel Wanyonyi heeft bij de Diamond League in Monaco het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt. De regerend olympisch- en wereldkampioen op de 800 meter klokte 2.11,83 en liep het 27 jaar oude mondiale record van zijn landgenoot Noah Ngeny uit de boeken. Ngeny liep in 1999 in het Italiaanse Rieti 2.11,96 op de afstand, die incourant is en geen officiële afstand op de Olympische Spelen of wereldkampioenschappen.

16 uur geleden
Sinner verslaat Djokovic opnieuw in halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft net als in 2025 in de halve finale van Wimbledon afgerekend met de Servische zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld was Djokovic in drie sets de baas (6-4 6-4 6-4) en gaat zondag in Londen zijn titel verdedigen.

17 uur geleden
Merlier moest 'vechten' voor positie in massasprint Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tim Merlier moest voor zijn ritzege in de Tour de France "vechten" voor de juiste positie. Dat zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step na afloop van de zevende etappe naar Bordeaux in een flashinterview.

20 uur geleden
Belg Merlier sprint in Bordeaux naar ritzege in Tour de France

BORDEAUX (ANP) - Tim Merlier heeft de zevende etappe van de Tour de France gewonnen. In de straten van Bordeaux was de Belg van Soudal Quick-Step de snelste in de massasprint. Søren Wærenskjold uit Noorwegen werd tweede, de derde plaats was voor de Eritreeër Biniam Girmay. Huub Artz (Lotto-Intermarché) was de beste Nederlander op de zevende plaats.

20 uur geleden
Zverev verslaat Fery en bereikt voor het eerst Wimbledonfinale

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige Duitser versloeg in de halve finale de sensatie van het toernooi Arthur Fery (23). De nummer 114 van de wereld was de eerste Britse wildcardhouder die de halve eindstrijd wist te bereiken, maar verloor met 6-7 (0) 2-6 4-6.

20 uur geleden
Tourpeloton op weg naar Bordeaux met nieuwe kans voor sprinters

HAGETMAU (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de zevende etappe, een rit over 175 kilometer tussen Hagetmau en Bordeaux. Na de zware bergetappe van donderdag kunnen de sprinters zich vrijdag, gezien het vrijwel vlakke parcours, opmaken voor hun tweede sprint in deze Tour. De renners worden rond 17.25 uur verwacht in Bordeaux.

1 dag geleden
Red Bull-renners Evenepoel en Lipowitz weer op één lijn in Tour

HAGETMAU (ANP) - Wielrenners Remco Evenepoel en Florian Lipowitz van Red Bull-Bora-hansgrohe zitten weer op een lijn na wat onenigheid tijdens de zesde etappe van de Tour de France op donderdag. De Belg vond dat hij meer steun van zijn Duitse ploeggenoot had moeten krijgen in aanloop naar de sprint om de derde plaats.

1 dag geleden