Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alles valt bij PSV de goede kant op onder 'droomkandidaat' Bosz

Alles valt bij PSV de goede kant op onder 'droomkandidaat' Bosz

SEVILLA (ANP) - PSV-directeuren Marcel Brands en Earnest Stewart zullen elkaar deze dagen nog weleens lachend aankijken. Het is precies een half jaar geleden dat het duo de verzamelde media op sportcomplex De Herdgang uitleg probeerde te geven na het plotselinge vertrek van Ruud van Nistelrooij, die één speeldag voor het einde van het vorige seizoen opstapte door een gebrek aan draagvlak en support. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz, door Brands en Stewart omschreven als 'droomkandidaat', valt voorlopig alles de goede kant op in Eindhoven.

PSV won woensdag op miraculeuze wijze bij Sevilla (2-3) en plaatste zich voor het eerst in acht jaar voor de achtste finales van de Champions League. De Eindhovenaren zijn daardoor nu al verzekerd van minimaal 50 miljoen euro.

Over twee weken gaat het tijdens de laatste speelronde tegen groepswinnaar Arsenal, naast geld, vooral om prestige en eerherstel. PSV begon de poulefase in september met een afgetekende nederlaag in Londen: 4-0. Bosz zei toen ervan overtuigd te zijn dat zijn elftal Arsenal in de thuiswedstrijd, twee maanden verder in het 'voetbalproces' dat hij met zijn ploeg ondergaat, veel beter weerstand zou kunnen bieden. Ook al staat er nu niet veel meer op het spel, Bosz is er wel de trainer naar daar iets van terug te willen zien.

Aangetrokken spelers

De 60-jarige Apeldoorner mocht flink investeren in de selectie van PSV, meer dan zijn voorgangers. Bij de Brabanders, die in 2018 voor het laatst de landstitel wonnen en ook al een aantal jaren ontbraken in het hoofdtoernooi van de Champions League, begon het chagrijn serieuze vormen aan te nemen. PSV wilde terug naar de top en had daar veel voor over, ook in financiële zin. Bosz verwelkomde met Noa Lang en Hirving Lozano twee topaanvallers. Op het middenveld kreeg PSV er met Jerdy Schouten en Malik Tillman ook serieuze versterkingen bij, net als vleugelverdediger Sergiño Dest een grote meerwaarde is.

Ondanks al die nieuwkomers hadden, naast Bosz zelf, Brands en Stewart vermoedelijk niet op zo'n start durven hopen. PSV speelde dit seizoen tot dusverre 23 officiële duels en verloor er daarvan slechts eentje, bij Arsenal dus. Met dertien zeges uit dertien wedstrijden regeert de club voorlopig de Eredivisie. Als PSV zondag ook nog bij Feyenoord wint, groeit de voorsprong kort voor het ingaan van de winterstop tot liefst 10 punten. Dat is, gezien de vaak weinige weerstand in Nederland, een flink gat.

Afwezigen tijdens topper

PSV mist in Rotterdam vermoedelijk wel Lang én Lozano, die allebei een hamstringblessure hebben. Dat zal Feyenoord hoop bieden. Dat het tegen PSV en Bosz geen garantie is voor succes, weten de mensen in Sevilla na woensdag ook.

Meer uit Voetbal

Senegalese voetbalbond maakt definitieve stap naar CAS

DAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.

23 minuten geleden
Lang geopereerd aan diepe snijwond in duim na duel met Liverpool

LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.

5 uur geleden
Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

17 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

17 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

19 uur geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

21 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

22 uur geleden