Alles valt bij PSV de goede kant op onder 'droomkandidaat' Bosz
SEVILLA (ANP) - PSV-directeuren Marcel Brands en Earnest Stewart zullen elkaar deze dagen nog weleens lachend aankijken. Het is precies een half jaar geleden dat het duo de verzamelde media op sportcomplex De Herdgang uitleg probeerde te geven na het plotselinge vertrek van Ruud van Nistelrooij, die één speeldag voor het einde van het vorige seizoen opstapte door een gebrek aan draagvlak en support. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz, door Brands en Stewart omschreven als 'droomkandidaat', valt voorlopig alles de goede kant op in Eindhoven.
PSV won woensdag op miraculeuze wijze bij Sevilla (2-3) en plaatste zich voor het eerst in acht jaar voor de achtste finales van de Champions League. De Eindhovenaren zijn daardoor nu al verzekerd van minimaal 50 miljoen euro.
Over twee weken gaat het tijdens de laatste speelronde tegen groepswinnaar Arsenal, naast geld, vooral om prestige en eerherstel. PSV begon de poulefase in september met een afgetekende nederlaag in Londen: 4-0. Bosz zei toen ervan overtuigd te zijn dat zijn elftal Arsenal in de thuiswedstrijd, twee maanden verder in het 'voetbalproces' dat hij met zijn ploeg ondergaat, veel beter weerstand zou kunnen bieden. Ook al staat er nu niet veel meer op het spel, Bosz is er wel de trainer naar daar iets van terug te willen zien.
Aangetrokken spelers
De 60-jarige Apeldoorner mocht flink investeren in de selectie van PSV, meer dan zijn voorgangers. Bij de Brabanders, die in 2018 voor het laatst de landstitel wonnen en ook al een aantal jaren ontbraken in het hoofdtoernooi van de Champions League, begon het chagrijn serieuze vormen aan te nemen. PSV wilde terug naar de top en had daar veel voor over, ook in financiële zin. Bosz verwelkomde met Noa Lang en Hirving Lozano twee topaanvallers. Op het middenveld kreeg PSV er met Jerdy Schouten en Malik Tillman ook serieuze versterkingen bij, net als vleugelverdediger Sergiño Dest een grote meerwaarde is.
Ondanks al die nieuwkomers hadden, naast Bosz zelf, Brands en Stewart vermoedelijk niet op zo'n start durven hopen. PSV speelde dit seizoen tot dusverre 23 officiële duels en verloor er daarvan slechts eentje, bij Arsenal dus. Met dertien zeges uit dertien wedstrijden regeert de club voorlopig de Eredivisie. Als PSV zondag ook nog bij Feyenoord wint, groeit de voorsprong kort voor het ingaan van de winterstop tot liefst 10 punten. Dat is, gezien de vaak weinige weerstand in Nederland, een flink gat.
Afwezigen tijdens topper
PSV mist in Rotterdam vermoedelijk wel Lang én Lozano, die allebei een hamstringblessure hebben. Dat zal Feyenoord hoop bieden. Dat het tegen PSV en Bosz geen garantie is voor succes, weten de mensen in Sevilla na woensdag ook.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
48 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
19 uur geleden