Alles valt bij PSV de goede kant op onder 'droomkandidaat' Bosz
SEVILLA (ANP) - PSV-directeuren Marcel Brands en Earnest Stewart zullen elkaar deze dagen nog weleens lachend aankijken. Het is precies een half jaar geleden dat het duo de verzamelde media op sportcomplex De Herdgang uitleg probeerde te geven na het plotselinge vertrek van Ruud van Nistelrooij, die één speeldag voor het einde van het vorige seizoen opstapte door een gebrek aan draagvlak en support. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz, door Brands en Stewart omschreven als 'droomkandidaat', valt voorlopig alles de goede kant op in Eindhoven.
PSV won woensdag op miraculeuze wijze bij Sevilla (2-3) en plaatste zich voor het eerst in acht jaar voor de achtste finales van de Champions League. De Eindhovenaren zijn daardoor nu al verzekerd van minimaal 50 miljoen euro.
Over twee weken gaat het tijdens de laatste speelronde tegen groepswinnaar Arsenal, naast geld, vooral om prestige en eerherstel. PSV begon de poulefase in september met een afgetekende nederlaag in Londen: 4-0. Bosz zei toen ervan overtuigd te zijn dat zijn elftal Arsenal in de thuiswedstrijd, twee maanden verder in het 'voetbalproces' dat hij met zijn ploeg ondergaat, veel beter weerstand zou kunnen bieden. Ook al staat er nu niet veel meer op het spel, Bosz is er wel de trainer naar daar iets van terug te willen zien.
Aangetrokken spelers
De 60-jarige Apeldoorner mocht flink investeren in de selectie van PSV, meer dan zijn voorgangers. Bij de Brabanders, die in 2018 voor het laatst de landstitel wonnen en ook al een aantal jaren ontbraken in het hoofdtoernooi van de Champions League, begon het chagrijn serieuze vormen aan te nemen. PSV wilde terug naar de top en had daar veel voor over, ook in financiële zin. Bosz verwelkomde met Noa Lang en Hirving Lozano twee topaanvallers. Op het middenveld kreeg PSV er met Jerdy Schouten en Malik Tillman ook serieuze versterkingen bij, net als vleugelverdediger Sergiño Dest een grote meerwaarde is.
Ondanks al die nieuwkomers hadden, naast Bosz zelf, Brands en Stewart vermoedelijk niet op zo'n start durven hopen. PSV speelde dit seizoen tot dusverre 23 officiële duels en verloor er daarvan slechts eentje, bij Arsenal dus. Met dertien zeges uit dertien wedstrijden regeert de club voorlopig de Eredivisie. Als PSV zondag ook nog bij Feyenoord wint, groeit de voorsprong kort voor het ingaan van de winterstop tot liefst 10 punten. Dat is, gezien de vaak weinige weerstand in Nederland, een flink gat.
Afwezigen tijdens topper
PSV mist in Rotterdam vermoedelijk wel Lang én Lozano, die allebei een hamstringblessure hebben. Dat zal Feyenoord hoop bieden. Dat het tegen PSV en Bosz geen garantie is voor succes, weten de mensen in Sevilla na woensdag ook.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
50 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
11 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
12 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
14 uur geleden