Alles valt bij PSV de goede kant op onder 'droomkandidaat' Bosz
SEVILLA (ANP) - PSV-directeuren Marcel Brands en Earnest Stewart zullen elkaar deze dagen nog weleens lachend aankijken. Het is precies een half jaar geleden dat het duo de verzamelde media op sportcomplex De Herdgang uitleg probeerde te geven na het plotselinge vertrek van Ruud van Nistelrooij, die één speeldag voor het einde van het vorige seizoen opstapte door een gebrek aan draagvlak en support. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz, door Brands en Stewart omschreven als 'droomkandidaat', valt voorlopig alles de goede kant op in Eindhoven.
PSV won woensdag op miraculeuze wijze bij Sevilla (2-3) en plaatste zich voor het eerst in acht jaar voor de achtste finales van de Champions League. De Eindhovenaren zijn daardoor nu al verzekerd van minimaal 50 miljoen euro.
Over twee weken gaat het tijdens de laatste speelronde tegen groepswinnaar Arsenal, naast geld, vooral om prestige en eerherstel. PSV begon de poulefase in september met een afgetekende nederlaag in Londen: 4-0. Bosz zei toen ervan overtuigd te zijn dat zijn elftal Arsenal in de thuiswedstrijd, twee maanden verder in het 'voetbalproces' dat hij met zijn ploeg ondergaat, veel beter weerstand zou kunnen bieden. Ook al staat er nu niet veel meer op het spel, Bosz is er wel de trainer naar daar iets van terug te willen zien.
Aangetrokken spelers
De 60-jarige Apeldoorner mocht flink investeren in de selectie van PSV, meer dan zijn voorgangers. Bij de Brabanders, die in 2018 voor het laatst de landstitel wonnen en ook al een aantal jaren ontbraken in het hoofdtoernooi van de Champions League, begon het chagrijn serieuze vormen aan te nemen. PSV wilde terug naar de top en had daar veel voor over, ook in financiële zin. Bosz verwelkomde met Noa Lang en Hirving Lozano twee topaanvallers. Op het middenveld kreeg PSV er met Jerdy Schouten en Malik Tillman ook serieuze versterkingen bij, net als vleugelverdediger Sergiño Dest een grote meerwaarde is.
Ondanks al die nieuwkomers hadden, naast Bosz zelf, Brands en Stewart vermoedelijk niet op zo'n start durven hopen. PSV speelde dit seizoen tot dusverre 23 officiële duels en verloor er daarvan slechts eentje, bij Arsenal dus. Met dertien zeges uit dertien wedstrijden regeert de club voorlopig de Eredivisie. Als PSV zondag ook nog bij Feyenoord wint, groeit de voorsprong kort voor het ingaan van de winterstop tot liefst 10 punten. Dat is, gezien de vaak weinige weerstand in Nederland, een flink gat.
Afwezigen tijdens topper
PSV mist in Rotterdam vermoedelijk wel Lang én Lozano, die allebei een hamstringblessure hebben. Dat zal Feyenoord hoop bieden. Dat het tegen PSV en Bosz geen garantie is voor succes, weten de mensen in Sevilla na woensdag ook.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
10 uur geleden