Alles valt bij PSV de goede kant op onder 'droomkandidaat' Bosz
SEVILLA (ANP) - PSV-directeuren Marcel Brands en Earnest Stewart zullen elkaar deze dagen nog weleens lachend aankijken. Het is precies een half jaar geleden dat het duo de verzamelde media op sportcomplex De Herdgang uitleg probeerde te geven na het plotselinge vertrek van Ruud van Nistelrooij, die één speeldag voor het einde van het vorige seizoen opstapte door een gebrek aan draagvlak en support. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz, door Brands en Stewart omschreven als 'droomkandidaat', valt voorlopig alles de goede kant op in Eindhoven.
PSV won woensdag op miraculeuze wijze bij Sevilla (2-3) en plaatste zich voor het eerst in acht jaar voor de achtste finales van de Champions League. De Eindhovenaren zijn daardoor nu al verzekerd van minimaal 50 miljoen euro.
Over twee weken gaat het tijdens de laatste speelronde tegen groepswinnaar Arsenal, naast geld, vooral om prestige en eerherstel. PSV begon de poulefase in september met een afgetekende nederlaag in Londen: 4-0. Bosz zei toen ervan overtuigd te zijn dat zijn elftal Arsenal in de thuiswedstrijd, twee maanden verder in het 'voetbalproces' dat hij met zijn ploeg ondergaat, veel beter weerstand zou kunnen bieden. Ook al staat er nu niet veel meer op het spel, Bosz is er wel de trainer naar daar iets van terug te willen zien.
Aangetrokken spelers
De 60-jarige Apeldoorner mocht flink investeren in de selectie van PSV, meer dan zijn voorgangers. Bij de Brabanders, die in 2018 voor het laatst de landstitel wonnen en ook al een aantal jaren ontbraken in het hoofdtoernooi van de Champions League, begon het chagrijn serieuze vormen aan te nemen. PSV wilde terug naar de top en had daar veel voor over, ook in financiële zin. Bosz verwelkomde met Noa Lang en Hirving Lozano twee topaanvallers. Op het middenveld kreeg PSV er met Jerdy Schouten en Malik Tillman ook serieuze versterkingen bij, net als vleugelverdediger Sergiño Dest een grote meerwaarde is.
Ondanks al die nieuwkomers hadden, naast Bosz zelf, Brands en Stewart vermoedelijk niet op zo'n start durven hopen. PSV speelde dit seizoen tot dusverre 23 officiële duels en verloor er daarvan slechts eentje, bij Arsenal dus. Met dertien zeges uit dertien wedstrijden regeert de club voorlopig de Eredivisie. Als PSV zondag ook nog bij Feyenoord wint, groeit de voorsprong kort voor het ingaan van de winterstop tot liefst 10 punten. Dat is, gezien de vaak weinige weerstand in Nederland, een flink gat.
Afwezigen tijdens topper
PSV mist in Rotterdam vermoedelijk wel Lang én Lozano, die allebei een hamstringblessure hebben. Dat zal Feyenoord hoop bieden. Dat het tegen PSV en Bosz geen garantie is voor succes, weten de mensen in Sevilla na woensdag ook.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
23 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
39 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
16 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
16 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
17 uur geleden