Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alles of niets voor schaatser Jan Smeekens

Alles of niets voor schaatser Jan Smeekens

HEERENVEEN (ANP) - Je zou bijna denken dat hij het erom heeft gedaan. Voor de eerste keer in veertien schaatsseizoenen plaatste sprinter Jan Smeekens zich begin november niet voor de eerste serie wereldbekerwedstrijden. En laat hij nou net een paar weken eerder vader zijn geworden van een wolk van een baby. "Elk nadeel heeft zijn voordeel", grinnikt de wereldkampioen van 2017 op de 500 meter. "Het gaat hartstikke goed met onze dochter. Ze is een heel vrolijk meisje en kan niet wachten om alles te gaan ontdekken."

Normaal gesproken, had Smeekens weinig meegekregen van de eerste maanden in het leven van zijn eerste kindje. Maar door een matige race bij de Nederlandse wereldbekerkwalificatie begin november in Heerenveen, achtste in 35,23, moest hij in de eerste helft van het seizoen voornamelijk thuisblijven in Sneek.

"Ja, het was in vele opzichten even wennen", geeft de 32-jarige blikvanger van Team Jumbo-Visma toe. "Ik zie het schaatsen als een ontdekkingsreis. Steeds weer andere landen en andere banen waar je moet presteren. Ik heb het reizen de afgelopen maanden gemist en zeker ook de sushi in Japan. Die internationale competitie vind ik mooi, ik heb het heel mijn leven gedaan. Dan is het even flink balen als je in de wereldbeker niet van start kunt gaan. Maar ik heb daardoor natuurlijk wel extra kunnen genieten van mijn dochtertje."

Hardere schoenen

Smeekens, goed voor zeventien overwinningen in de wereldbeker op de 500 meter, beseft terdege dat hij bij de NK afstanden komend weekeinde in Heerenveen niet nog eens mag falen. In Thialf staan onder meer startbewijzen voor de EK en WK afstanden op het spel. "Het is alles of niets, maar dat zorgt niet voor extra druk bij mij. Dat is mijn hele schaatsleven al zo. Al had ik de afgelopen maanden vier wereldbekerraces gewonnen, dan was mijn uitgangspositie nu niet heel veel anders geweest. Iedereen begint in Heerenveen weer op nul."

Smeekens experimenteerde in de aanloop naar dit seizoen met andere, wat hardere schoenen om op hoge snelheid meer stabiliteit te krijgen in de bochten. "Je moet blijven investeren in jezelf om jezelf te verbeteren. Maar de tijd bleek te kort om er een succes van te maken. Sprinten is vooral een mentale kwestie. Alles moet kloppen. Op mijn oude schoenen wilde ik begin november in Thialf te veel en te graag. Mijn eerste slagen waren niet goed, waardoor ik nooit meer in het juiste ritme kwam. Het blijft een subtiele sport. Als je gaat verkrampen, kun je het vergeten. Het gevoel is nu bij mij weer helemaal goed. Het zelfvertrouwen is terug. Ik weet weer hoe het moet op mijn oude schoenen."

Meer uit Sport

Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

2 uur geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

8 uur geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

10 uur geleden
Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

13 uur geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

15 uur geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

1 dag geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

1 dag geleden