Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alles of niets voor schaatser Jan Smeekens

Alles of niets voor schaatser Jan Smeekens

HEERENVEEN (ANP) - Je zou bijna denken dat hij het erom heeft gedaan. Voor de eerste keer in veertien schaatsseizoenen plaatste sprinter Jan Smeekens zich begin november niet voor de eerste serie wereldbekerwedstrijden. En laat hij nou net een paar weken eerder vader zijn geworden van een wolk van een baby. "Elk nadeel heeft zijn voordeel", grinnikt de wereldkampioen van 2017 op de 500 meter. "Het gaat hartstikke goed met onze dochter. Ze is een heel vrolijk meisje en kan niet wachten om alles te gaan ontdekken."

Normaal gesproken, had Smeekens weinig meegekregen van de eerste maanden in het leven van zijn eerste kindje. Maar door een matige race bij de Nederlandse wereldbekerkwalificatie begin november in Heerenveen, achtste in 35,23, moest hij in de eerste helft van het seizoen voornamelijk thuisblijven in Sneek.

"Ja, het was in vele opzichten even wennen", geeft de 32-jarige blikvanger van Team Jumbo-Visma toe. "Ik zie het schaatsen als een ontdekkingsreis. Steeds weer andere landen en andere banen waar je moet presteren. Ik heb het reizen de afgelopen maanden gemist en zeker ook de sushi in Japan. Die internationale competitie vind ik mooi, ik heb het heel mijn leven gedaan. Dan is het even flink balen als je in de wereldbeker niet van start kunt gaan. Maar ik heb daardoor natuurlijk wel extra kunnen genieten van mijn dochtertje."

Hardere schoenen

Smeekens, goed voor zeventien overwinningen in de wereldbeker op de 500 meter, beseft terdege dat hij bij de NK afstanden komend weekeinde in Heerenveen niet nog eens mag falen. In Thialf staan onder meer startbewijzen voor de EK en WK afstanden op het spel. "Het is alles of niets, maar dat zorgt niet voor extra druk bij mij. Dat is mijn hele schaatsleven al zo. Al had ik de afgelopen maanden vier wereldbekerraces gewonnen, dan was mijn uitgangspositie nu niet heel veel anders geweest. Iedereen begint in Heerenveen weer op nul."

Smeekens experimenteerde in de aanloop naar dit seizoen met andere, wat hardere schoenen om op hoge snelheid meer stabiliteit te krijgen in de bochten. "Je moet blijven investeren in jezelf om jezelf te verbeteren. Maar de tijd bleek te kort om er een succes van te maken. Sprinten is vooral een mentale kwestie. Alles moet kloppen. Op mijn oude schoenen wilde ik begin november in Thialf te veel en te graag. Mijn eerste slagen waren niet goed, waardoor ik nooit meer in het juiste ritme kwam. Het blijft een subtiele sport. Als je gaat verkrampen, kun je het vergeten. Het gevoel is nu bij mij weer helemaal goed. Het zelfvertrouwen is terug. Ik weet weer hoe het moet op mijn oude schoenen."

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

6 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

13 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

14 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

14 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

14 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

15 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

16 uur geleden