Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alles of niets voor schaatser Jan Smeekens

Alles of niets voor schaatser Jan Smeekens

HEERENVEEN (ANP) - Je zou bijna denken dat hij het erom heeft gedaan. Voor de eerste keer in veertien schaatsseizoenen plaatste sprinter Jan Smeekens zich begin november niet voor de eerste serie wereldbekerwedstrijden. En laat hij nou net een paar weken eerder vader zijn geworden van een wolk van een baby. "Elk nadeel heeft zijn voordeel", grinnikt de wereldkampioen van 2017 op de 500 meter. "Het gaat hartstikke goed met onze dochter. Ze is een heel vrolijk meisje en kan niet wachten om alles te gaan ontdekken."

Normaal gesproken, had Smeekens weinig meegekregen van de eerste maanden in het leven van zijn eerste kindje. Maar door een matige race bij de Nederlandse wereldbekerkwalificatie begin november in Heerenveen, achtste in 35,23, moest hij in de eerste helft van het seizoen voornamelijk thuisblijven in Sneek.

"Ja, het was in vele opzichten even wennen", geeft de 32-jarige blikvanger van Team Jumbo-Visma toe. "Ik zie het schaatsen als een ontdekkingsreis. Steeds weer andere landen en andere banen waar je moet presteren. Ik heb het reizen de afgelopen maanden gemist en zeker ook de sushi in Japan. Die internationale competitie vind ik mooi, ik heb het heel mijn leven gedaan. Dan is het even flink balen als je in de wereldbeker niet van start kunt gaan. Maar ik heb daardoor natuurlijk wel extra kunnen genieten van mijn dochtertje."

Hardere schoenen

Smeekens, goed voor zeventien overwinningen in de wereldbeker op de 500 meter, beseft terdege dat hij bij de NK afstanden komend weekeinde in Heerenveen niet nog eens mag falen. In Thialf staan onder meer startbewijzen voor de EK en WK afstanden op het spel. "Het is alles of niets, maar dat zorgt niet voor extra druk bij mij. Dat is mijn hele schaatsleven al zo. Al had ik de afgelopen maanden vier wereldbekerraces gewonnen, dan was mijn uitgangspositie nu niet heel veel anders geweest. Iedereen begint in Heerenveen weer op nul."

Smeekens experimenteerde in de aanloop naar dit seizoen met andere, wat hardere schoenen om op hoge snelheid meer stabiliteit te krijgen in de bochten. "Je moet blijven investeren in jezelf om jezelf te verbeteren. Maar de tijd bleek te kort om er een succes van te maken. Sprinten is vooral een mentale kwestie. Alles moet kloppen. Op mijn oude schoenen wilde ik begin november in Thialf te veel en te graag. Mijn eerste slagen waren niet goed, waardoor ik nooit meer in het juiste ritme kwam. Het blijft een subtiele sport. Als je gaat verkrampen, kun je het vergeten. Het gevoel is nu bij mij weer helemaal goed. Het zelfvertrouwen is terug. Ik weet weer hoe het moet op mijn oude schoenen."

Meer uit Sport

Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

27 minuten geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

2 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

3 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

5 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

1 dag geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

1 dag geleden