'Alles ging mis' bij Zverev op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev zocht na zijn uitschakeling op de Australian Open niet naar excuses. De nummer 3 van de wereld moest het in de vierde ronde afleggen tegen de Canadees Denis Shapovalov: 3-6 6-7 (5) 3-6. "Ik kan zeggen dat ik last heb van een verkoudheid of iets dergelijks, maar ik ben eerlijk. Ik mankeer niets. Ik heb gewoon een schijtweek gehad, alles ging mis", aldus Zverev, die bij afwezigheid van Novak Djokovic na Daniil Medvedev de hoogst geplaatste speler was.
De olympisch kampioen van Tokio en winnaar van de laatste ATP Finals kon de verwachtingen opnieuw niet waarmaken op een grandslamtoernooi. Zverev draait al jaren mee in de top, maar op de majors wil het steeds maar niet lukken voor de 24-jarige tennisser uit Hamburg. Zijn beste prestatie was het bereiken van de finale van de US Open in 2020. Een grandslamtitel ontbreekt nog altijd op zijn erelijst, waarop wel al negentien ATP-titels staan.
"Uiteindelijk was ik gewoon niet goed genoeg. Hoe dat kan? Ik heb daar geen verklaring voor", aldus Zverev, die uit frustratie over zijn spel in de tweede set een racket kapot sloeg. "Zulke dingen doe ik niet zomaar. Als je zo slecht speelt, dan helpt niets. Dit was mijn slechtste partij sinds Wimbledon vorig jaar." Zverev verloor toen in de vierde ronde van een andere Canadees, Felix Auger-Aliassime.
"Ik was niet fris, mijn lichaam voelde loom aan. Het was een slechte week. Ik speelde verschrikkelijk. Ik wilde dit toernooi winnen en de nummer 1 van de wereld worden, maar gezien mijn spel verdiende ik het niet. Ik blijf er alles aan doen om ooit een grandslamtitel te veroveren."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
6 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
21 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
22 uur geleden