'Alles ging mis' bij Zverev op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev zocht na zijn uitschakeling op de Australian Open niet naar excuses. De nummer 3 van de wereld moest het in de vierde ronde afleggen tegen de Canadees Denis Shapovalov: 3-6 6-7 (5) 3-6. "Ik kan zeggen dat ik last heb van een verkoudheid of iets dergelijks, maar ik ben eerlijk. Ik mankeer niets. Ik heb gewoon een schijtweek gehad, alles ging mis", aldus Zverev, die bij afwezigheid van Novak Djokovic na Daniil Medvedev de hoogst geplaatste speler was.
De olympisch kampioen van Tokio en winnaar van de laatste ATP Finals kon de verwachtingen opnieuw niet waarmaken op een grandslamtoernooi. Zverev draait al jaren mee in de top, maar op de majors wil het steeds maar niet lukken voor de 24-jarige tennisser uit Hamburg. Zijn beste prestatie was het bereiken van de finale van de US Open in 2020. Een grandslamtitel ontbreekt nog altijd op zijn erelijst, waarop wel al negentien ATP-titels staan.
"Uiteindelijk was ik gewoon niet goed genoeg. Hoe dat kan? Ik heb daar geen verklaring voor", aldus Zverev, die uit frustratie over zijn spel in de tweede set een racket kapot sloeg. "Zulke dingen doe ik niet zomaar. Als je zo slecht speelt, dan helpt niets. Dit was mijn slechtste partij sinds Wimbledon vorig jaar." Zverev verloor toen in de vierde ronde van een andere Canadees, Felix Auger-Aliassime.
"Ik was niet fris, mijn lichaam voelde loom aan. Het was een slechte week. Ik speelde verschrikkelijk. Ik wilde dit toernooi winnen en de nummer 1 van de wereld worden, maar gezien mijn spel verdiende ik het niet. Ik blijf er alles aan doen om ooit een grandslamtitel te veroveren."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
10 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
11 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
14 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden