Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alles gaat mis bij Feyenoord op mistroostige avond

Alles gaat mis bij Feyenoord op mistroostige avond

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League een gevoelige nederlaag moeten incasseren. In de eigen Kuip ging de ploeg van trainer Dick Advocaat hard onderuit tegen Wolfsberger AC, de huidige nummer 10 van de Oostenrijkse competitie: 1-4. Het betekende de tweede nederlaag van Feyenoord onder leiding van Advocaat, na de Europese verliesbeurt in december vorig jaar bij FC Porto (3-2).

In de competitie zijn de Rotterdammers nog altijd ongeslagen met de Hagenaar op de bank, al is het spel al wekenlang verre van overtuigend. Van FC Twente, Sparta en RKC Waalwijk werd de afgelopen weken niet gewonnen. Tegen Wolfsberger AC zakte Feyenoord ver door de ondergrens.

Het was in alles een mistroostige avond voor de Rotterdammers. Het begon al met een lekke band bij de spelersbus, op weg naar het stadion. In De Kuip, waar het onophoudelijk regende, ging vrijwel alles bij de thuisclub mis. De Feyenoorders waren zeker voor rust steeds een stap te laat en leden onthutsend veel balverlies. Na 13 minuten keek de thuisclub al tegen een 2-0-achterstand aan, via twee benutte strafschoppen van Michael Liendl.

Strafschoppen

Bij de eerste penalty liet Eric Botteghin, de vervanger van de geschorste Marcos Senesi, zich aftroeven door Christopher Wernitznig. Even later wees de Servische scheidsrechter weer naar de stip na een valpartij van Wernitznig. Het leek erop dat de Oostenrijker niet werd geraakt door Bart Nieuwkoop, maar in de Europa League hebben de scheidsrechters geen hulp van de VAR. Liendl (ex-FC Twente) schoot de bal vanaf 11 meter twee keer secuur in de hoek langs doelman Justin Bijlow.

Geregeld klonk door het lege stadion de luide stem van Advocaat, die zich opwond over het gebrek aan scherpte en overtuiging bij zijn ploeg. Alleen aan het begin van de tweede helft leek de thuisclub even de wedstrijd naar zich toe te trekken. Na de aansluitingstreffer van Steven Berghuis kreeg Feyenoord enkele kansen op de gelijkmaker, waarvan de grootste voor Bryan Linssen was. De aanvaller kopte in kansrijke positie echter naast.

Even later viel de beslissing aan de andere kant. Liendl maakte bij een snelle uitbraak zijn derde treffer en daarmee verdween ook het geloof bij Feyenoord. Dejan Joveljic maakte de schade nog groter door ook de derde penalty van de Oostenrijkers te benutten: 1-4.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Daal valt geblesseerd uit bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.

39 minuten geleden
FC Twente lijdt eerste competitienederlaag sinds eind oktober

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.

1 uur geleden
Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Regeer

AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).

16 uur geleden
Manchester City ziet Arsenal verder uitlopen met gelijkspel

LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.

16 uur geleden
Valverde opnieuw trefzeker voor winnend Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.

16 uur geleden
Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.

16 uur geleden
Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

17 uur geleden