Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alles gaat mis bij Feyenoord op mistroostige avond

Alles gaat mis bij Feyenoord op mistroostige avond

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League een gevoelige nederlaag moeten incasseren. In de eigen Kuip ging de ploeg van trainer Dick Advocaat hard onderuit tegen Wolfsberger AC, de huidige nummer 10 van de Oostenrijkse competitie: 1-4. Het betekende de tweede nederlaag van Feyenoord onder leiding van Advocaat, na de Europese verliesbeurt in december vorig jaar bij FC Porto (3-2).

In de competitie zijn de Rotterdammers nog altijd ongeslagen met de Hagenaar op de bank, al is het spel al wekenlang verre van overtuigend. Van FC Twente, Sparta en RKC Waalwijk werd de afgelopen weken niet gewonnen. Tegen Wolfsberger AC zakte Feyenoord ver door de ondergrens.

Het was in alles een mistroostige avond voor de Rotterdammers. Het begon al met een lekke band bij de spelersbus, op weg naar het stadion. In De Kuip, waar het onophoudelijk regende, ging vrijwel alles bij de thuisclub mis. De Feyenoorders waren zeker voor rust steeds een stap te laat en leden onthutsend veel balverlies. Na 13 minuten keek de thuisclub al tegen een 2-0-achterstand aan, via twee benutte strafschoppen van Michael Liendl.

Strafschoppen

Bij de eerste penalty liet Eric Botteghin, de vervanger van de geschorste Marcos Senesi, zich aftroeven door Christopher Wernitznig. Even later wees de Servische scheidsrechter weer naar de stip na een valpartij van Wernitznig. Het leek erop dat de Oostenrijker niet werd geraakt door Bart Nieuwkoop, maar in de Europa League hebben de scheidsrechters geen hulp van de VAR. Liendl (ex-FC Twente) schoot de bal vanaf 11 meter twee keer secuur in de hoek langs doelman Justin Bijlow.

Geregeld klonk door het lege stadion de luide stem van Advocaat, die zich opwond over het gebrek aan scherpte en overtuiging bij zijn ploeg. Alleen aan het begin van de tweede helft leek de thuisclub even de wedstrijd naar zich toe te trekken. Na de aansluitingstreffer van Steven Berghuis kreeg Feyenoord enkele kansen op de gelijkmaker, waarvan de grootste voor Bryan Linssen was. De aanvaller kopte in kansrijke positie echter naast.

Even later viel de beslissing aan de andere kant. Liendl maakte bij een snelle uitbraak zijn derde treffer en daarmee verdween ook het geloof bij Feyenoord. Dejan Joveljic maakte de schade nog groter door ook de derde penalty van de Oostenrijkers te benutten: 1-4.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

8 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

9 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

9 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

10 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

11 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

12 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

13 uur geleden