Alles gaat mis bij Feyenoord op mistroostige avond
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League een gevoelige nederlaag moeten incasseren. In de eigen Kuip ging de ploeg van trainer Dick Advocaat hard onderuit tegen Wolfsberger AC, de huidige nummer 10 van de Oostenrijkse competitie: 1-4. Het betekende de tweede nederlaag van Feyenoord onder leiding van Advocaat, na de Europese verliesbeurt in december vorig jaar bij FC Porto (3-2).
In de competitie zijn de Rotterdammers nog altijd ongeslagen met de Hagenaar op de bank, al is het spel al wekenlang verre van overtuigend. Van FC Twente, Sparta en RKC Waalwijk werd de afgelopen weken niet gewonnen. Tegen Wolfsberger AC zakte Feyenoord ver door de ondergrens.
Het was in alles een mistroostige avond voor de Rotterdammers. Het begon al met een lekke band bij de spelersbus, op weg naar het stadion. In De Kuip, waar het onophoudelijk regende, ging vrijwel alles bij de thuisclub mis. De Feyenoorders waren zeker voor rust steeds een stap te laat en leden onthutsend veel balverlies. Na 13 minuten keek de thuisclub al tegen een 2-0-achterstand aan, via twee benutte strafschoppen van Michael Liendl.
Strafschoppen
Bij de eerste penalty liet Eric Botteghin, de vervanger van de geschorste Marcos Senesi, zich aftroeven door Christopher Wernitznig. Even later wees de Servische scheidsrechter weer naar de stip na een valpartij van Wernitznig. Het leek erop dat de Oostenrijker niet werd geraakt door Bart Nieuwkoop, maar in de Europa League hebben de scheidsrechters geen hulp van de VAR. Liendl (ex-FC Twente) schoot de bal vanaf 11 meter twee keer secuur in de hoek langs doelman Justin Bijlow.
Geregeld klonk door het lege stadion de luide stem van Advocaat, die zich opwond over het gebrek aan scherpte en overtuiging bij zijn ploeg. Alleen aan het begin van de tweede helft leek de thuisclub even de wedstrijd naar zich toe te trekken. Na de aansluitingstreffer van Steven Berghuis kreeg Feyenoord enkele kansen op de gelijkmaker, waarvan de grootste voor Bryan Linssen was. De aanvaller kopte in kansrijke positie echter naast.
Even later viel de beslissing aan de andere kant. Liendl maakte bij een snelle uitbraak zijn derde treffer en daarmee verdween ook het geloof bij Feyenoord. Dejan Joveljic maakte de schade nog groter door ook de derde penalty van de Oostenrijkers te benutten: 1-4.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
14 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
16 uur geleden