Allereerste Nederlands vrouwenelftal vormt erehaag op Wembley
LONDEN (ANP) - De speelsters van het allereerste officiële Nederlands elftal zijn aanwezig op Wembley bij het belangrijke Nations League-duel tussen Oranje en Engeland vrijdagavond. Samen met hun Engelse generatiegenoten vormt de lichting van 1973 een erehaag als de huidige internationals van beide landen het veld betreden.
Zowel de Engelse als Nederlandse bond erkende de nationale vrouwenploegen lange tijd niet officieel. De FA was in 1972 net een jaartje eerder dan de KNVB. De eerste interland van Oranje was in november 1973 in en tegen Engeland. Ter ere van het vijftigjarige jubileum zijn de oud-internationals van beide ploegen aanwezig op Wembley.
Voor aanvang van het duel, dat om 20.45 uur begint, staan de aanwezigen in het stadion ook nog stil bij het overlijden van de voormalige Engelse bondscoach Terry Venables. De ruim 75.000 fans worden gevraagd te klappen voor de vorige week overleden Venables (80), die de Engelse mannenploeg in 1996 naar de halve finale van het EK in eigen land leidde. De 'Lionesses' spelen tegen Oranje met een rouwband.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
2 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
3 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
3 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
7 uur geleden