Allego slijt voor miljoenen emissierechten aan Duitse tankstations
ARNHEM (ANP) - Het Nederlandse laadpalenbedrijf Allego gaat voor miljoenen euro's aan emissierechten verkopen aan tankstations van Esso in Duitsland. Daarover heeft het bedrijf een overeenkomst gesloten met Esso Deutschland. De deal loopt tot en met 2028 en kan Allego tot 185 miljoen euro opleveren.
Bedrijven waarvan de activiteiten bijdragen aan het verminderen van de CO2-uitstoot kunnen daarmee emissierechten verdienen. Die kunnen ze weer verkopen aan vervuilende bedrijven die hun eigen uitstoot moeten compenseren. Allego meldt in een persbericht dat het emissierechten genereert met zijn laadpunten in Duitsland en die verkoopt aan de tankstations, die de uitstoot door verbranding van fossiele brandstoffen moeten verkopen.
Allego steeg op de aandelenbeurs in New York enkele procenten. Het in 2013 opgerichte bedrijf behaalde vorig jaar een omzet van net geen 134 miljoen euro, waarop het een fiks verlies leed door eenmalige kosten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het dinsdag bij de opening van de beurzen voorzichtig aan in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen. Ook het uitblijven van vooruitgang in de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran tempert de risicobereidheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.
3 uur geledenLJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Drie vakantieparken van Oostappen Groep, het bedrijf van realityster Peter Gillis, mogen op 1 oktober geveild worden door schuldeiser Marc van Rooi. Dat heeft de kortgedingrechter in Den Bosch bepaald. Gillis probeerde de executieveiling tegen te houden en stapte daarom naar de rechter.
4 uur geleden