'Alleen wedstrijd voor eliterenners in marathon Londen'
LONDEN (ANP) - De marathon van Londen op 4 oktober wordt een race voor alleen een selecte groep toptatleten. Ze rennen niet over het gebruikelijke parcours door de hoofdstad, maar een aantal rondes door een van de Londense parken. Voor de tienduizenden recreanten is dit jaar geen plaats, meldden Britse media. De organisatie moet het nieuws nog bevestigen.
Londen, een van de grootste stadsmarathons ter wereld, was door de uitbraak van het coronavirus al verplaatst van april naar oktober. De organisatie hield lang hoop er een massaal evenement van te kunnen maken, maar dat blijkt toch niet mogelijk.
Het is nog steeds wel de bedoeling dat Eliud Kipchoge en Kenenisa Bekele met elkaar gaan duelleren in de marathon van Londen. Eerstgenoemde Keniaan is houder van het officiële wereldrecord (2.01.39) en liep vorig jaar als eerste mens de 42,195 kilometer onder de 2 uur. Hij won de klassieker in Londen al vier keer. De Ethiopiër Bekele, meervoudig olympisch- en wereldkampioen op 5000 en 10.000 meter, miste vorig jaar oktober in Berlijn het record van Kipchoge op twee seconden (2.01.41).
Meer uit Sport
KITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.
5 minuten geledenWEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
4 uur geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
6 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
19 uur geleden