Alleen 'schaker' Medvedev kan 18e grand slam Djokovic voorkomen
MELBOURNE (ANP) - Danill Medvedev wacht zondag in de finale van de Australian Open de zware taak Novak Djokovic van zijn achttiende grandslamtitel af te houden. De cijfers van de Serviër zijn echter indrukwekkend in Melbourne: van de acht gespeelde finales verloor hij er niet een.
"Djokovic op een grand slam verslaan is mijn grootste bron van motivatie. De acht keer dat hij de halve finales bereikte, won hij het toernooi ook. Ik ben al bij dat ik hier voor de eerste keer in de finale sta. Dat ik daarin één van de beste spelers aller tijden partij mag geven, is super", zei de 25-jarige Medvedev in aanloop naar de finale.
"Hij heeft al zeventien grand slams gewonnen, je zou dus kunnen zeggen dat ik niets te verliezen heb. Toch ligt er ook op mijn schouders druk, want ik wil mijn eerste grand slam winnen en dat tegen Djokovic doen zou het allerhoogst haalbare zijn. Daarvoor zal ik mijn beste tennis moeten spelen en vier of vijf uur fysiek top moeten zijn."
Vertrouwen
Na afloop van zijn zege in de halve finales liet Djokovic optekenen dat niet hij, maar Medvedev de man in vorm is. Medvedev heeft al twintig duels op rij gewonnen; hij won eind vorig jaar zowel het masterstoernooi van Parijs als het eindejaarstoernooi ATP Finals. De afgelopen maanden versloeg hij, los van de geblesseerde Roger Federer, alle spelers uit de top 10.
"Dat geeft me veel vertrouwen", aldus de nummer 4 van de wereld. "Nog niet zo lang geleden speelde ik best goed, maar had ik het tegen de echte top lastig. Nu heb ik zelf mijn plaats in die top veroverd. Zondag blijft Djokovic wel de favoriet, hij heeft hier nog nooit een finale verloren."
Jim Courier, die tijdens de Australian Open na de partijen de interviews verzorgt, noemde Medvedev eerder in het toernooi een "meesterlijke schaker op de baan". Met vlakke en onorthodoxe groundstrokes probeert hij zijn tegenstanders uit te schakelen. "De les die ik van mijn oude trainer meekreeg was: degene die meer ballen over het net slaat wint de wedstrijd. En dat was makkelijk om te begrijpen", zei Medvedev ooit.
Medvedev heeft in Melbourne pas twee sets verloren, alleen tegen Filip Krajinovic had hij in de derde ronde vijf sets nodig. Zijn laatste drie partijen won hij allemaal in drie sets. "Hij fopt je en speelt het spel heel slim. Het is echt interessant om te zien", zei Stefanos Tsitsipas na zijn nederlaag in de halve finales. "Hij is een speler die voor nieuwe inzichten in het spel heeft gezorgd."
De finale begint zondag om 09.30 uur.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
7 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
8 uur geleden