Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alleen 'schaker' Medvedev kan 18e grand slam Djokovic voorkomen

Alleen 'schaker' Medvedev kan 18e grand slam Djokovic voorkomen

MELBOURNE (ANP) - Danill Medvedev wacht zondag in de finale van de Australian Open de zware taak Novak Djokovic van zijn achttiende grandslamtitel af te houden. De cijfers van de Serviër zijn echter indrukwekkend in Melbourne: van de acht gespeelde finales verloor hij er niet een.

"Djokovic op een grand slam verslaan is mijn grootste bron van motivatie. De acht keer dat hij de halve finales bereikte, won hij het toernooi ook. Ik ben al bij dat ik hier voor de eerste keer in de finale sta. Dat ik daarin één van de beste spelers aller tijden partij mag geven, is super", zei de 25-jarige Medvedev in aanloop naar de finale.

"Hij heeft al zeventien grand slams gewonnen, je zou dus kunnen zeggen dat ik niets te verliezen heb. Toch ligt er ook op mijn schouders druk, want ik wil mijn eerste grand slam winnen en dat tegen Djokovic doen zou het allerhoogst haalbare zijn. Daarvoor zal ik mijn beste tennis moeten spelen en vier of vijf uur fysiek top moeten zijn."

Vertrouwen

Na afloop van zijn zege in de halve finales liet Djokovic optekenen dat niet hij, maar Medvedev de man in vorm is. Medvedev heeft al twintig duels op rij gewonnen; hij won eind vorig jaar zowel het masterstoernooi van Parijs als het eindejaarstoernooi ATP Finals. De afgelopen maanden versloeg hij, los van de geblesseerde Roger Federer, alle spelers uit de top 10.

"Dat geeft me veel vertrouwen", aldus de nummer 4 van de wereld. "Nog niet zo lang geleden speelde ik best goed, maar had ik het tegen de echte top lastig. Nu heb ik zelf mijn plaats in die top veroverd. Zondag blijft Djokovic wel de favoriet, hij heeft hier nog nooit een finale verloren."

Jim Courier, die tijdens de Australian Open na de partijen de interviews verzorgt, noemde Medvedev eerder in het toernooi een "meesterlijke schaker op de baan". Met vlakke en onorthodoxe groundstrokes probeert hij zijn tegenstanders uit te schakelen. "De les die ik van mijn oude trainer meekreeg was: degene die meer ballen over het net slaat wint de wedstrijd. En dat was makkelijk om te begrijpen", zei Medvedev ooit.

Medvedev heeft in Melbourne pas twee sets verloren, alleen tegen Filip Krajinovic had hij in de derde ronde vijf sets nodig. Zijn laatste drie partijen won hij allemaal in drie sets. "Hij fopt je en speelt het spel heel slim. Het is echt interessant om te zien", zei Stefanos Tsitsipas na zijn nederlaag in de halve finales. "Hij is een speler die voor nieuwe inzichten in het spel heeft gezorgd."

De finale begint zondag om 09.30 uur.

Meer uit Sport

Klassementsleider Pedersen sprint naar derde ritzege in Giro

MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.

9 uur geleden
Na olympische wedstrijden opent Parijs zwembaden in de Seine

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.

9 uur geleden
Autosportbond FIA verlaagt straf voor vloeken na kritiek coureurs

EMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.

9 uur geleden
Tennisster Gauff plaatst zich voor halve finales in Rome

ROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).

10 uur geleden
Veertien Nederlandse judoka's naar WK in Boedapest

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.

11 uur geleden
Rozetruidrager Pedersen tot einde carrière bij Lidl-Trek

WATERLOO (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn contract bij wielerploeg Lidl-Trek voor onbepaalde tijd verlengd tot het einde van zijn carrière. Dat meldt het team van de 29-jarige Deen die momenteel de roze trui draagt in de Giro d'Italia.

15 uur geleden
Voorwaardelijke straf Dennis na dodelijke aanrijding echtgenote

SYDNEY (ANP/DPA) - Voormalig wielrenner Rohan Dennis uit Australië heeft een voorwaardelijke celstraf van twee jaar gekregen voor de dodelijke aanrijding van zijn echtgenote, de voormalig wielrenster Melissa Hoskins in 2023.

17 uur geleden