Alleen Sainz rapper dan Verstappen in tweede vrije training Monza
MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training van de Grote Prijs van Italië de tweede tijd genoteerd. Alleen Carlos Sainz van Ferrari was sneller dan de koploper in de WK-stand. Verstappen deed 0,143 langer over zijn snelste ronde dan Sainz (1.21,664).
Eerder op de dag waren er in de eerste vrije training nog vier coureurs sneller dan Verstappen.
Achter Sainz en Verstappen klokte Charles Leclerc, de ploeggenoot van Sainz bij Ferrari, de derde tijd. Leclerc was 0,193 langzamer dan Sainz. Sergio Pérez reed de zesde tijd. De teamgenoot van Verstappen bij Red Bull moest 0,730 toegeven op Sainz.
De training werd halverwege enkele minuten stilgelegd door een rode vlag wegens het uitvallen van Mick Schumacher.
De race is zondag om 15.00 uur. Verstappen heeft een gridstraf van vijf plaatsen gekregen. Zijn team wisselt de verbrandingsmotor in de RB18 en daardoor moet de wereldkampioen na de kwalificatie vijf plaatsen terug op de startopstelling.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
9 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
10 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
12 uur geleden