Alleen Sainz rapper dan Verstappen in tweede vrije training Monza
MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training van de Grote Prijs van Italië de tweede tijd genoteerd. Alleen Carlos Sainz van Ferrari was sneller dan de koploper in de WK-stand. Verstappen deed 0,143 langer over zijn snelste ronde dan Sainz (1.21,664).
Eerder op de dag waren er in de eerste vrije training nog vier coureurs sneller dan Verstappen.
Achter Sainz en Verstappen klokte Charles Leclerc, de ploeggenoot van Sainz bij Ferrari, de derde tijd. Leclerc was 0,193 langzamer dan Sainz. Sergio Pérez reed de zesde tijd. De teamgenoot van Verstappen bij Red Bull moest 0,730 toegeven op Sainz.
De training werd halverwege enkele minuten stilgelegd door een rode vlag wegens het uitvallen van Mick Schumacher.
De race is zondag om 15.00 uur. Verstappen heeft een gridstraf van vijf plaatsen gekregen. Zijn team wisselt de verbrandingsmotor in de RB18 en daardoor moet de wereldkampioen na de kwalificatie vijf plaatsen terug op de startopstelling.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Formule 1-coureurs Fernando Alonso en Lance Stroll van Aston Martin zijn bij de start van het seizoen "zwaar beperkt" door hun trillende auto's. Ze vrezen blijvende zenuwschade op te lopen in hun vingers en zullen daardoor terughoudend zijn in het aantal rondjes dat ze achter elkaar rijden. Dat heeft teambaas Adrian Newey verteld tijdens de mediadag voor de eerste grand prix van het jaar in het Australische Melbourne.
49 minuten geledenMIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.
2 uur geledenPORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
1 dag geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geleden