Alleen Luiten en Van Meijel overleven tweede ronde Dutch Open
CROMVOIRT (ANP) - Met Joost Luiten en Lars van Meijel hebben twee Nederlandse golfers de 'cut' gehaald na de tweede dag van het Dutch Open. Voor Wil Besseling en Darius van Dries zit de Dutch Open erop. Besseling kwam na een ronde van 75 slagen uit op 146, twee slagen boven het baangemiddelde, net als Van Driel die eerder op de dag rondging in 76 slagen.
Luiten zakte op de banen van Bernardus Golf in Cromvoirt weg naar de gedeeld negentiende plaats na een ronde van drie slagen boven het baangemiddelde. Dat waren er tien meer dan op de eerste dag, toen hij met een ronde van 65 slagen de leiding had gepakt. De 36-jarige Zuid-Hollander heeft zes slagen achterstand op de Portugees Ricardo Gouveia die na een ronde van 66 slagen op tien slagen onder het baangemiddelde staat. De 26-jarige Chinees Li Haotong, die vrijdag 63 slagen nodig had, heeft een slag achterstand.
Van Meijel ging na een ronde van 71 slagen op donderdag nu rond in 70 slagen. Hij sloeg drie birdies en één bogey en staat met -3 op een gedeelde 28e plaats.
300.000 euro prijzengeld
Besseling nam na een matige start op de laatste holes risico om alsnog de 'cut' te halen, maar dat mislukte. Na bogeys op hole 17 en 18 kwam hij uit op een totaal van 146 slagen. Met een gedeelde 88e plaats is hij uitgespeeld. Hetzelfde geldt voor Van Driel. De golfer, die vorig jaar nog de beste Nederlander in Cromvoirt was met de vierde plaats, kwam eveneens uit op twee slagen boven het baangemiddelde.
Dario Antonisse maakte, met een ronde van 73 slagen en een totaal van 144 slagen, nog een kleine kans om het weekend te halen. De 23-jarige golfer zat echter net aan de verkeerde kant van de schifting.
Voor de winnaar van het Dutch Open ligt een cheque van bijna 300.000 euro klaar.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
9 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
12 uur geleden