'Alleen grote boeren overleven dit beleid'
DEN HAAG (ANP) - Alleen grote boerderijen kunnen de stikstofregels van het kabinet overleven, vreest Frans van Kalmthout, een melkveehouder met 300 koeien uit het Brabantse Rucphen. De boer is bang dat kleine landbouwbedrijven ophouden te bestaan. "De kosten voor de kleinere boerderijen zijn veel te hoog. Alleen grote boeren overleven, terwijl men juist geen megastallen wil", aldus Van Kalmthout.
De Brabander is dinsdag, net als honderden andere boeren, naar Den Haag gereden om te demonstreren tegen de plannen van het kabinet. "We komen niet om te rellen, we willen ons laten horen", benadrukt hij.
De organisator van het protest, actiegroep Farmers Defence Force, is onder meer tegen de nieuwe Omgevingswet, waarmee het kabinet de bestaande regels over onder meer natuur, milieu en ruimtelijke ordening wil samenvoegen. De boeren zijn bang dat ze daardoor hun vergunningen kwijtraken. Daarnaast zijn de boeren tegen de opkoopregeling van het kabinet en tegen de stikstofregels.
Een andere demonstrant in Den Haag is Didde uit het Twente Tubbergen. Zij werkt in de landbouw en is bang dat de boeren niet kunnen blijven bestaan met de huidige plannen van het kabinet. Dan zou zij ook geen werk meer hebben. "Tijdens corona kon je zien dat de stikstofmetingen veel lager waren, toen er weinig werd gereden. De landbouw ging toen wel door, het mais werd gehakseld. Daar moeten ze eens naar kijken, daar valt dus iets te winnen", stelt de Twentse.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In verschillende steden zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw honderden mensen op de fiets gestapt om aandacht te vragen voor de veiligheid van vrouwen. Een jaar na de eerdere actie van Wij eisen de nacht op fietsten mensen mee in onder meer Amsterdam, Leeuwarden, Apeldoorn, Den Bosch, Middelburg, Zutphen en Deventer.
1 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De Nederlandse dj LNY TNZ is van de line-up van het Nederlandse festival Decibel Outdoor gehaald, omdat hij zaterdag optreedt in Moskou. Dat meldt organisator B2S.
3 uur geledenOUDEWATER (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedentocht beëindigd. Na aanhoudende klachten van buikgriep en bijkomende koorts heeft hij vrijdag besloten definitief te stoppen.
11 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De NS heeft vrijdag 50.000 raceliefhebbers per trein van en naar Zandvoort vervoerd. Dat meldt de vervoerder aan het einde van de eerste van drie racedagen van de Dutch Grand Prix in de kustplaats.
12 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray blijft voorlopig afgesloten, omdat het er na een grote natuurbrand nog niet veilig is. De brand die deze maand woedde, heeft veel bomen beschadigd. Ze kunnen omvallen en er kunnen takken afbreken. Dat melden de gemeente Venray en stichting Het Limburgs Landschap vrijdag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie deelt later dan gepland nieuwe gevechtskleding uit aan militairen. De vertraging is indirect een gevolg van hitte in Tunesië, staat in documenten die staatssecretaris Derk Boswijk (CDA) met de Tweede Kamer heeft gedeeld. In plaats van in september wordt de kleding naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar uitgedeeld aan militairen.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De winning van aardgas in Groningen mag dan in 2023 gestopt zijn, de aardbevingen die erdoor worden veroorzaakt zijn nog niet gestopt. Daarop wijst de Groninger Bodem Beweging. "Het kan nog vele jaren duren voordat de ondergrond tot rust komt", voegt de organisatie eraan toe.
16 uur geleden