Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alleen een groot wonder kan FC Groningen in Eredivisie houden

Alleen een groot wonder kan FC Groningen in Eredivisie houden

GRONINGEN (ANP) - Aan de speaker van de Euroborg lag het niet. Hij draaide nog maar eens het clublied van FC Groningen in de rust van het duel met FC Utrecht. "Laat ons weer eens juichen, FC FC Groningen", schalde het door het stadion. De muzikale smeekbede kreeg niet het gewenste antwoord. De thuisploeg leed alweer de negentiende nederlaag van deze competitie (1-2). Degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie is nu wel heel dichtbij gekomen.

FC Groningen, sinds 2000 onafgebroken actief in de Eredivisie, moet in de laatste zes duels minimaal 7 punten inlopen op Excelsior, FC Emmen of Vitesse. Dat zal niet meevallen. Want onder de huidige trainer Dennis van der Ree heeft de club sinds begin december vorig jaar slechts eenmaal gewonnen.

De fans van FC Groningen slikten de nederlaag gelaten na afloop van de eerste wedstrijd sinds de verscherpte maatregelen van de KNVB die scheidsrechters verplichten duels eerder te staken na ongeregeldheden met publiek. "Schaam je kapot", zongen de fanatieke supporters achter het doel heel even. "Ik ben ook teleurgesteld", zei een aangeslagen Van der Ree. "Maar ik blijf vechten zolang we nog kans op handhaving hebben."

Toekomst

Wie je ook spreekt in Groningen, iedereen benadrukt dat de club in de Eredivisie thuishoort. De gevallen 'Trots van het Noorden' schakelde Atlético Madrid al eens uit in de UEFA Cup en hoe mooi waren de Europese duels met Internazionale, Partizan Belgrado en Fiorentina? FC Groningen won de KNVB-beker in 2015 en maakte decennia lang naam met sierlijke en bonkige aanvallers.

Van Arjen Robben, Luis Suárez, Milko Ðurovski en Mariano Bombarda tot Peter Houtman, Martin Drent, Harris Huizingh, René Eijkelkamp, Rob McDonald, Hennie Meijer, Tim Matavz, Erik Nevland en Marcus Berg. FC Groningen is natuurlijk ook de club van Ronald en Erwin Koeman en Patrick Lodewijks, nu bondscoach, assistent-bondscoach en keeperstrainer bij het Nederlands elftal.

Maar machtige prestaties uit het verleden garanderen geen mooie toekomst. FC Groningen krijgt de selectie dit seizoen maar niet op orde. Trainer Frank Wormuth en technisch directeur Mark-Jan Fledderus zijn al vertrokken. Van der Ree, de huidige hoofdtrainer, moet in de zomer alweer plaatsmaken voor Dick Lukkien die nu nog met FC Emmen tegen degradatie knokt. Een groeiend aantal fans hoopt dat hij eerder vertrekt. "Het enige positieve is dat de wedstrijd niet gestaakt is na die verscherpte maatregelen van de KNVB", zei een teleurgestelde fan terwijl hij naar de parkeerplaats liep. "Zo is ons toch nog iets bespaard gebleven."

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

14 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

14 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

14 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

17 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

17 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

17 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

17 uur geleden