Alleen een groot wonder kan FC Groningen in Eredivisie houden
GRONINGEN (ANP) - Aan de speaker van de Euroborg lag het niet. Hij draaide nog maar eens het clublied van FC Groningen in de rust van het duel met FC Utrecht. "Laat ons weer eens juichen, FC FC Groningen", schalde het door het stadion. De muzikale smeekbede kreeg niet het gewenste antwoord. De thuisploeg leed alweer de negentiende nederlaag van deze competitie (1-2). Degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie is nu wel heel dichtbij gekomen.
FC Groningen, sinds 2000 onafgebroken actief in de Eredivisie, moet in de laatste zes duels minimaal 7 punten inlopen op Excelsior, FC Emmen of Vitesse. Dat zal niet meevallen. Want onder de huidige trainer Dennis van der Ree heeft de club sinds begin december vorig jaar slechts eenmaal gewonnen.
De fans van FC Groningen slikten de nederlaag gelaten na afloop van de eerste wedstrijd sinds de verscherpte maatregelen van de KNVB die scheidsrechters verplichten duels eerder te staken na ongeregeldheden met publiek. "Schaam je kapot", zongen de fanatieke supporters achter het doel heel even. "Ik ben ook teleurgesteld", zei een aangeslagen Van der Ree. "Maar ik blijf vechten zolang we nog kans op handhaving hebben."
Toekomst
Wie je ook spreekt in Groningen, iedereen benadrukt dat de club in de Eredivisie thuishoort. De gevallen 'Trots van het Noorden' schakelde Atlético Madrid al eens uit in de UEFA Cup en hoe mooi waren de Europese duels met Internazionale, Partizan Belgrado en Fiorentina? FC Groningen won de KNVB-beker in 2015 en maakte decennia lang naam met sierlijke en bonkige aanvallers.
Van Arjen Robben, Luis Suárez, Milko Ðurovski en Mariano Bombarda tot Peter Houtman, Martin Drent, Harris Huizingh, René Eijkelkamp, Rob McDonald, Hennie Meijer, Tim Matavz, Erik Nevland en Marcus Berg. FC Groningen is natuurlijk ook de club van Ronald en Erwin Koeman en Patrick Lodewijks, nu bondscoach, assistent-bondscoach en keeperstrainer bij het Nederlands elftal.
Maar machtige prestaties uit het verleden garanderen geen mooie toekomst. FC Groningen krijgt de selectie dit seizoen maar niet op orde. Trainer Frank Wormuth en technisch directeur Mark-Jan Fledderus zijn al vertrokken. Van der Ree, de huidige hoofdtrainer, moet in de zomer alweer plaatsmaken voor Dick Lukkien die nu nog met FC Emmen tegen degradatie knokt. Een groeiend aantal fans hoopt dat hij eerder vertrekt. "Het enige positieve is dat de wedstrijd niet gestaakt is na die verscherpte maatregelen van de KNVB", zei een teleurgestelde fan terwijl hij naar de parkeerplaats liep. "Zo is ons toch nog iets bespaard gebleven."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
38 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
21 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
21 uur geleden