Alleen een groot wonder kan FC Groningen in Eredivisie houden
GRONINGEN (ANP) - Aan de speaker van de Euroborg lag het niet. Hij draaide nog maar eens het clublied van FC Groningen in de rust van het duel met FC Utrecht. "Laat ons weer eens juichen, FC FC Groningen", schalde het door het stadion. De muzikale smeekbede kreeg niet het gewenste antwoord. De thuisploeg leed alweer de negentiende nederlaag van deze competitie (1-2). Degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie is nu wel heel dichtbij gekomen.
FC Groningen, sinds 2000 onafgebroken actief in de Eredivisie, moet in de laatste zes duels minimaal 7 punten inlopen op Excelsior, FC Emmen of Vitesse. Dat zal niet meevallen. Want onder de huidige trainer Dennis van der Ree heeft de club sinds begin december vorig jaar slechts eenmaal gewonnen.
De fans van FC Groningen slikten de nederlaag gelaten na afloop van de eerste wedstrijd sinds de verscherpte maatregelen van de KNVB die scheidsrechters verplichten duels eerder te staken na ongeregeldheden met publiek. "Schaam je kapot", zongen de fanatieke supporters achter het doel heel even. "Ik ben ook teleurgesteld", zei een aangeslagen Van der Ree. "Maar ik blijf vechten zolang we nog kans op handhaving hebben."
Toekomst
Wie je ook spreekt in Groningen, iedereen benadrukt dat de club in de Eredivisie thuishoort. De gevallen 'Trots van het Noorden' schakelde Atlético Madrid al eens uit in de UEFA Cup en hoe mooi waren de Europese duels met Internazionale, Partizan Belgrado en Fiorentina? FC Groningen won de KNVB-beker in 2015 en maakte decennia lang naam met sierlijke en bonkige aanvallers.
Van Arjen Robben, Luis Suárez, Milko Ðurovski en Mariano Bombarda tot Peter Houtman, Martin Drent, Harris Huizingh, René Eijkelkamp, Rob McDonald, Hennie Meijer, Tim Matavz, Erik Nevland en Marcus Berg. FC Groningen is natuurlijk ook de club van Ronald en Erwin Koeman en Patrick Lodewijks, nu bondscoach, assistent-bondscoach en keeperstrainer bij het Nederlands elftal.
Maar machtige prestaties uit het verleden garanderen geen mooie toekomst. FC Groningen krijgt de selectie dit seizoen maar niet op orde. Trainer Frank Wormuth en technisch directeur Mark-Jan Fledderus zijn al vertrokken. Van der Ree, de huidige hoofdtrainer, moet in de zomer alweer plaatsmaken voor Dick Lukkien die nu nog met FC Emmen tegen degradatie knokt. Een groeiend aantal fans hoopt dat hij eerder vertrekt. "Het enige positieve is dat de wedstrijd niet gestaakt is na die verscherpte maatregelen van de KNVB", zei een teleurgestelde fan terwijl hij naar de parkeerplaats liep. "Zo is ons toch nog iets bespaard gebleven."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
11 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden