Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alleen al in september ruim 40 explosies, meeste in één maand

Alleen al in september ruim 40 explosies, meeste in één maand

DEN HAAG (ANP) - Alleen al in september vonden in Nederland ten minste 42 explosies plaats bij woningen, horecagelegenheden en bedrijfspanden. Afgelopen nacht was het vijf keer raak in Rotterdam, en eenmaal in Amsterdam. Ook daarbuiten zijn steeds vaker explosies, blijkt uit een telling van het ANP op basis van eigen berichtgeving.

Sinds begin dit jaar loopt het aantal explosies nagenoeg elke maand op. September was met zeker 42 explosies met afstand de maand waarin de meeste incidenten plaatsvonden. Vooral Amsterdam kampt deze maand met een golf aan explosies: in september vonden in ieder geval negentien incidenten plaats in en rondom de hoofdstad. In eerdere maanden van dit jaar waren dit er in Amsterdam gemiddeld zo'n vijf.

Twee derde van de zeker 208 explosies die ANP telde ging af in de regio's Rotterdam en Amsterdam. Een derde vond daarbuiten plaats, met name de laatste drie maanden neemt het aantal explosies in de rest van het land toe. Zo ging in het eerste halfjaar ten minste 28 keer een explosief af buiten de regio Rotterdam en Amsterdam. In juli, augustus en september waren dit er al zeker 42. Afgelopen maand vonden onder meer incidenten met explosieven plaats in Winschoten, Breda en Almere. Vooral woningen (75 procent van de getelde explosies) en in mindere mate horecagelegenheden (9 procent) waren het doelwit.

De politie registreerde in het eerste halfjaar in totaal 303 incidenten met explosieven. Dat maakte de politie in juli bekend. In die telling zijn ook pogingen, plofkraken op geldautomaten en het aantreffen van niet-ontplofte explosieven meegenomen. In de inventarisatie van ANP zijn alleen incidenten meegenomen met explosieven die zijn afgegaan, aangezien deze de grootste impact hebben op de omgeving. ANP heeft daarbij ook de straat en de plaats van het incident, de datum en het soort locatie waar het explosief is afgegaan bijgehouden. Het daadwerkelijke aantal kan nog hoger zijn.

Meer uit Binnenland

Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

48 minuten geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

1 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

2 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

3 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

3 uur geleden
Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

14 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

16 uur geleden