
Alle volwassenen in VK kunnen boostershot krijgen
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat alle volwassenen een boostershot aanbieden. Nu krijgen alleen 40-plussers en risicogroepen een extra dosis van een coronavaccin. Het nieuwe advies van vaccinatiecomité JCVI komt op een moment waarop er steeds meer zorgen zijn over de Omikron-variant van het coronavirus.
De booster mag in het Verenigd Koninkrijk voortaan al drie maanden na de tweede prik worden toegediend. Nu geldt er nog een wachtperiode van zes maanden. Verder mogen kinderen van 12 tot en met 15 jaar volledig worden ingeënt. In deze leeftijdscategorie zijn tot heden alleen nog enkele doses toegediend.
De boostershots zullen er volgens het JCVI voor zorgen dat de Britten beter beschermd zullen zijn tegen de Omikron-variant. In het Verenigd Koninkrijk zijn al meerdere besmettingsgevallen met deze zorgelijke variant vastgesteld. Wetenschappers maken zich zorgen over de Omikron-variant omdat ze vrezen dat deze mogelijk besmettelijker is dan andere varianten. Ook is nog niet duidelijk hoe goed de huidige coronavaccins werken tegen de nieuwe virusvariant.
Ouderen en andere risicogroepen
Bij het toedienen van de boosters gaat de prioriteit naar ouderen en andere risicogroepen. De volgorde die daarna wordt gehanteerd is van oud naar jong, wat dus betekent dat 18-jarigen als laatste worden opgeroepen. Ook andere landen hanteren dit beleid bij de boostervaccinaties. Zo ook Nederland, waar op termijn eveneens alle volwassenen aan de beurt komen.
In het Verenigd Koninkrijk hebben sinds december vorig jaar ruim 50,9 miljoen mensen een eerste coronaprik gehaald. Dat is gelijk aan 88,6 procent van de bevolking vanaf 12 jaar. Negen op de tien is volledig gevaccineerd en een op de drie heeft een extra dosis gehad. De eerste boostershots werden halverwege september toegediend.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT/TBILISI (ANP/RTR/AFP) - Duitsland roept zijn ambassadeur in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië terug. De stap komt in een periode waarin de betrekkingen tussen de EU en de eurokritische regering van het Zuid-Kaukasische land steeds verder verslechteren.
50 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Hamas is nog altijd gecommitteerd om het staakt-het-vuren met Israël in stand te houden. Dat zegt een hoge Hamas-functionaris die wordt aangehaald door The Times of Israel. Volgens datzelfde medium zou Hamas bij aanvallen in het zuiden van Gaza eerder op de dag Yasser Abu Shabab op het oog hebben gehad, de leider van een pro-Israëlische militie in het gebied - en daarmee niet het Israëlische leger zelf. Het Israëlische leger voerde vervolgens luchtaanvallen uit nabij de zuidelijke stad Rafah.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een van de topstukken die werd ontvreemd uit het Louvre in Parijs, zou zijn gevonden buiten het museum. Dat meldt Le Parisien op basis van ingewijden. Het zou gaan om de kroon van keizerin Eugénie de Montijo, de vrouw van Napoleon III. Volgens de krant is het sieraad gebroken. Minister van Cultuur Rachida Dati bevestigde zondagmiddag dat een van de stukken was aangetroffen, maar zei niet om welk kunststuk het ging. Ze voegde eraan toe dat de daders "professionals" waren.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een gevaarlijke verkrachter die was ontsnapt in België, is opgepakt in Edegem bij Antwerpen. Dat meldt de Vlaamse justitie. De man was op de lijst van meestgezochte voortvluchtige criminelen gezet en de politie had gevraagd om tips van de bevolking.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre-museum in Parijs blijft zondag gesloten na een roof. Volgens de Franse minister van Cultuur vond de diefstal plaats toen het museum opende en loopt er nu een onderzoek. Meerdere dieven zouden stukken hebben gestolen uit de juwelencollectie van keizer Napoleon en diens vrouw, meldt Le Parisien. Een persoon zou zijn gearresteerd.
3 uur geledenPORT DOUGLAS (ANP/AFP) - Een jonge krokodil heeft korte tijd in een zwembad van een vijfsterrenhotel in het Australische Port Douglas gelogeerd. Hotelgasten waren aan het zonnen naast het zwembad, zo is te zien op een TikTok-video van een van de gasten.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische politie waarschuwt voor een gevaarlijke ontsnapte verkrachter en vraagt de bevolking om tips. De man is op de lijst van meest gezochte voortvluchtige criminelen gezet, meldt de Vlaamse zender VRT.
3 uur geleden