Alle voetbalclubs Premier League tegen 'Project Big Picture'
LONDEN (ANP) - De twintig voetbalclubs uit de Engelse Premier League hebben zich collectief uitgesproken tegen 'Project Big Picture', het plan dat afgelopen weekeinde werd gelanceerd. Het plan behelst onder meer inkrimping van de Premier League, het schrappen van de League Cup, een andere verdeling van de tv-gelden en het toekennen van meer macht aan een select aantal clubs in de hoogste afdeling.
'Project Big Picture' is een idee van de Amerikaanse eigenaren van Liverpool en Manchester United en wordt ondersteund door de EFL, de organisatie die over de drie divisies onder de Premier League gaat. De clubs uit die lagere divisies zouden gaan meeprofiteren van de enorme tv-inkomsten in de Premier League, nu jaarlijks zo'n 3 miljard euro. In het plan staat dat een kwart hiervan naar de ploegen uit het Championship, League One en League Two gaat. Zonder financiële steun dreigen heel wat clubs om te vallen als gevolg van de coronacrisis.
De twintig clubs uit de Engelse topcompetitie, waaronder ook Liverpool en Manchester United, bespraken woensdag het plan. Opvallend genoeg waren ze het er unaniem over eens dat ze Project Big Picture niet zien zitten. De clubs spraken wel af gezamenlijk te gaan werken aan een strategisch plan voor de "toekomstige structuren en financiering van het Engelse voetbal".
De twintig ploegen uit de hoogste afdeling besloten om 50 miljoen pond, omgerekend zo'n 55 miljoen euro, ter beschikking te stellen aan de clubs uit League One en League Two. Het gaat om schenkingen en renteloze leningen. Eerder doneerde de Premier League al 27 miljoen pond om de clubs uit de lagere regionen door de crisis heen te helpen. Over extra hulp aan het Championship wordt nog gesproken.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
6 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
7 uur geleden