Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle voetbalclubs Premier League tegen 'Project Big Picture'

Alle voetbalclubs Premier League tegen 'Project Big Picture'

LONDEN (ANP) - De twintig voetbalclubs uit de Engelse Premier League hebben zich collectief uitgesproken tegen 'Project Big Picture', het plan dat afgelopen weekeinde werd gelanceerd. Het plan behelst onder meer inkrimping van de Premier League, het schrappen van de League Cup, een andere verdeling van de tv-gelden en het toekennen van meer macht aan een select aantal clubs in de hoogste afdeling.

'Project Big Picture' is een idee van de Amerikaanse eigenaren van Liverpool en Manchester United en wordt ondersteund door de EFL, de organisatie die over de drie divisies onder de Premier League gaat. De clubs uit die lagere divisies zouden gaan meeprofiteren van de enorme tv-inkomsten in de Premier League, nu jaarlijks zo'n 3 miljard euro. In het plan staat dat een kwart hiervan naar de ploegen uit het Championship, League One en League Two gaat. Zonder financiële steun dreigen heel wat clubs om te vallen als gevolg van de coronacrisis.

De twintig clubs uit de Engelse topcompetitie, waaronder ook Liverpool en Manchester United, bespraken woensdag het plan. Opvallend genoeg waren ze het er unaniem over eens dat ze Project Big Picture niet zien zitten. De clubs spraken wel af gezamenlijk te gaan werken aan een strategisch plan voor de "toekomstige structuren en financiering van het Engelse voetbal".

De twintig ploegen uit de hoogste afdeling besloten om 50 miljoen pond, omgerekend zo'n 55 miljoen euro, ter beschikking te stellen aan de clubs uit League One en League Two. Het gaat om schenkingen en renteloze leningen. Eerder doneerde de Premier League al 27 miljoen pond om de clubs uit de lagere regionen door de crisis heen te helpen. Over extra hulp aan het Championship wordt nog gesproken.

Meer uit Voetbal

Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

7 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

7 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

7 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

7 uur geleden
NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

12 uur geleden
Barcelona boekt simpele zege dankzij Lewandowski en Lamine Yamal

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.

12 uur geleden
Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

12 uur geleden