Alle vier verdachten fatale explosie Tarwekamp blijven in de cel
DEN HAAG (ANP) - De vier mannen die verdacht worden van betrokkenheid bij de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag, blijven de komende maanden in de cel. Dat heeft de rechtbank Den Haag vrijdag besloten tijdens een eerste voorbereidende zitting.
De rechtbank noemde de verdenkingen te zwaar om de voorlopige hechtenis op te heffen of te schorsen. Op 26 mei is de volgende voorbereidende zitting.
Bij de explosie in de Haagse wijk Mariahoeve op 7 december kwamen zes mensen om het leven. Vijf woningen stortten volledig in. De vier verdachten werden niet veel later opgepakt en zitten sindsdien vast.
Voorverkenning
Het Openbaar Ministerie beschouwt de 33-jarige Moshtag B. als de hoofdverdachte. Hij en de twee vermoedelijke uitvoerders, Ilyas B. (24) en Mourad B. (29), worden verdacht van onder meer moord of doodslag op zes mensen. Moshtag B. was niet aanwezig bij de brandstichting die tot de enorme ontploffing leidde. Hij heeft bekend. Hij zou wraak hebben willen nemen op zijn ex-vriendin. Zij had een bruidsmodewinkel in het getroffen blok. Tijdens de zitting zei B. in een spijtbetuiging onder meer dat de wraakoefening "volkomen uit de hand is gelopen".
De vierde verdachte, Adil A. (33), toonde zich ontstemd dat de rechtbank zijn verzoek afwees om op vrije voeten te komen. Justitie verdenkt hem van het voorbereiden van de aanslag. Hij zou onder meer betrokken zijn geweest bij een voorverkenning in de nacht van 27 op 28 november. Toen hij werd afgevoerd door de parketpolitie naar het cellenblok van het gerechtsgebouw, beet hij Moshtag B. toe: "Zeg de waarheid, hoerenzoon."
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
5 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
9 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
10 uur geleden