Alle verzekeraars doorstaan Europese stresstest
FRANKFURT (ANP/DPA) - Alle 44 verzekeraars die door de Europese verzekeraars- en pensioenentoezichthouder EIOPA zijn onderworpen aan een stresstest hebben deze doorstaan. In de test werd gekeken of de verzekeraars nog aan hun verplichtingen naar klanten toe zouden kunnen voldoen als de economie een tik zou krijgen.
In de scenario's keek EIOPA onder meer hoe de buffers van verzekeraars zijn als de economie wereldwijd krimpt terwijl de rentes al op zeer laag niveau zijn. Daarbij spelen zorgen op of landen hun schulden nog wel kunnen terugbetalen en tegelijkertijd neemt de winstgevendheid van de verzekeringsmaatschappijen af en storten de beurzen in. Bovendien ging de stresstest uit van een daling van de woningprijzen met ruim 8 procent en de prijzen van commercieel vastgoed met 17 procent.
Van de 44 verzekeraars uit twintig landen waren er drie afkomstig uit Nederland, te weten Aegon, NN Group en Achmea. De Nederlandse verzekeringsconcerns deden het daarbij beter dan het Europese gemiddelde. De 44 onderzochte maatschappijen waren goed voor zo'n 75 procent marktaandeel in de Europese economische ruimte. Die bestaat uit de Europese Unie, Liechtenstein, Zwitserland, Noorwegen en IJsland.
Op nationaal niveau zijn ASR en Athora ook aan dezelfde stresstest onderworpen, laat De Nederlandsche Bank (DNB) weten. De toezichthouder concludeert dat Nederlandse verzekeraars "goed bestand zijn tegen het gekozen stress-scenario". Wel moeten verzekeraars voorzichtig blijven in geval er sprake is van een langdurige lage rente.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is nog maar 0,2 eurocent verwijderd van zijn recordniveau. Als de toenames van de laatste dagen doorzetten, zou benzine zaterdag duurder dan ooit kunnen zijn, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
24 minuten geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft advertenties van ByteDance, het Chinese moederbedrijf van TikTok, verboden in de Verenigde Staten en enkele andere landen. Daarmee wordt de rivaliteit met het populaire socialemediaplatform voor filmpjes verder aangewakkerd.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven gingen vrijdag kort na de opening van de beurshandel in Amsterdam omlaag. Dat volgt op mediaberichten dat de omzet van OpenAI, de eigenaar van chatbot ChatGPT, lager uitvalt dan verwacht. Daardoor werden de zorgen over de hoge waarderingen in de chipsector door de AI-hausse weer aangewakkerd.
44 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het debat over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI) is verder opgelaaid. Drie voormalige veiligheidsonderzoekers bij OpenAI zeggen dat ze zijn ontslagen bij de ChatGPT-maker omdat ze waarschuwden voor de gevaren van de technologie.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Anthropic heeft maatregelen genomen om te voorkomen dat gebruikers van zijn AI-modellen agressie vertonen tegenover kunstmatige intelligentie. Het bedrijf achter onder meer chatbot Claude heeft zijn gebruiksbeleid aangepast en "een verbod op aanhoudend en onnodig beledigend of wreed gedrag jegens onze modellen" ingevoerd.
2 uur geledenDEURNE (ANP) - Fabrikant van elektrische bussen Ebusco kampt met acute geldzorgen. Als de komende weken geen financiering komt om operationele kosten op te vangen, "bestaat er wezenlijke onzekerheid over de continuïteit van Ebusco", heeft de beursgenoteerde onderneming vrijdag naar buiten gebracht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in augustus met 12 procent gegroeid ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is dit de grootste stijging in ruim vier jaar.
3 uur geleden