Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle verzekeraars akkoord, woekerpolisdossier kan worden gesloten

Alle verzekeraars akkoord, woekerpolisdossier kan worden gesloten

LELYSTAD (ANP) - Nu ook Achmea een schikking treft om schadeclaims af te kopen, kan het dossier over de woekerpolissen binnenkort eindelijk worden gesloten. Claimorganisaties hebben de afgelopen weken ook met verzekeraars Reaal en De Goudse een voorlopige regeling getroffen. Daarmee komt een einde aan jaren procederen.

Dat zegt voorzitter Ab Flipse van de Vereniging Woekerpolis.nl die de belangen behartigt van gedupeerden met een woekerpolis. "Ik verwacht dat binnen een jaar vrijwel alle aangesloten gedupeerden een compensatie hebben ontvangen, dan kan het boek dicht." Reaal wil niet reageren. Een woordvoerder van De Goudse bevestigt in een "vergevorderd stadium" te zijn over een schikking.

Sinds 1993 werden in Nederland zeven miljoen woekerpolissen verkocht met een totale waarde van 100 miljard euro. In 2006 constateerde de Autoriteit Financiële Markten dat er veel mis was met de beleggingsverzekeringen. Ze bleken niet alleen te duur maar ook veel te ingewikkeld.

Serie massaclaims

In 2008 troffen verzekeraars daarom een collectieve schikking met gedupeerden, waarbij een bedrag van ongeveer 3 miljard euro werd uitgekeerd. "Dat lijkt heel veel,"zegt Flipse. "Maar de helft van de gedupeerden ontving niets en de bedragen die de andere helft ontving, varieerden van een paar tientjes tot een paar honderd euro."

Ontevredenheid hierover leidde tot een serie massaclaims. De eerste schikking was in 2017 met Allianz. Daarna bleef het lang stil. Tot het gerechtshof in Den Haag in september vorig jaar concludeerde dat ASR en Nationale Nederlanden (NN) veel te hoge kosten aan klanten hadden berekend.

Schikking

"Dat was de lont in het kruitvat", zegt Flipse. "De dag na de uitspraak ging de koers van NN helemaal onderuit, het aandeel werd zelfs even van de beurs gehaald. Beleggers schrokken zich kapot. In het diepste geheim heeft ASR toen na enkele weken contact met ons opgenomen. Vijf weken later kwam er een schikking."

In totaal is er een kleine 5 miljard uitgekeerd aan gedupeerden. De Vereniging Woekerpolis schat dat de totale schade zeker twintig keer zo hoog is, rond de 100 miljard. "Maar dat kan de verzekeringsbranche niet betalen. Dat geld is er niet."

Flipse is tevreden met het resultaat. "Er is recht gedaan en het geduld van onze leden is beloond. De verzekeraars hebben ervoor gekozen om niet door te procederen, maar het dossier af te sluiten."

Meer uit Financieel

Kwartaalwinst Ryanair krijgt knauw door grote Italiaanse boete

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair heeft afgelopen kwartaal flink minder winst gemaakt. Dat komt door de boete van meer dan 255 miljoen euro die de Italiaanse mededingingsautoriteit in december oplegde. De toezichthouder stelde dat Ryanair zijn dominante positie misbruikte om reisbureaus de toegang tot zijn diensten te blokkeren.

14 minuten geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.

51 minuten geleden
Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.

58 minuten geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

7 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

18 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

18 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

20 uur geleden