Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle UvA-locaties openen donderdag deuren na tweedaagse sluiting

Alle UvA-locaties openen donderdag deuren na tweedaagse sluiting

AMSTERDAM (ANP) - De locaties van de Universiteit van Amsterdam (UvA) openen donderdag hun deuren weer, na een tweedaagse sluiting. Dat maakte Geert ten Dam, voorzitter van het college van bestuur (CvB), woensdagochtend bekend.

Het risico om de deuren te openen is volgens Ten Dam "aanvaardbaar". "Het doorgaan van onderwijs en onderzoek voor alle 42.000 tot 43.000 studenten met tentamens in het vooruitzicht is een enorm belangrijk punt voor ons", zegt ze. "Zolang het aanvaardbaar is, gaan we weer open."

Ten Dam sluit nieuwe protesten niet uit en zegt dat het bestuur de ontwikkelingen "op de voet" volgt. "We doen een enorm beroep op medewerkers en studenten om de rust te bewaren", voegt ze toe.

Demonstraties

De UvA-locaties waren dinsdag en woensdag dicht om de pro-Palestijnse demonstraties die de afgelopen dagen plaatsvonden. Het CvB nam dat besluit nadat maandag een protest dat rustig was begonnen, uitmondde in de bezetting van de Roeterseilandcampus door actievoerders. Uiteindelijk moest de mobiele eenheid (ME) er aan te pas komen om de actievoerders uit het gebouw weg te halen.

Het CvB is de schade aan de Roeterseilandcampus aan het inventariseren. Er zijn onder meer schermen stukgemaakt en bespoten met verf en meubilair gesloopt om barricades van te maken, legt het bestuur uit. De schade van de protesten van vorige week raamde de UvA dit weekend op 1,5 miljoen euro.

Politie

De actievoerders demonstreren sinds vorige week tegen het optreden van Israƫl in de Gazastrook en eisen dat het bestuur de banden met Israƫlische instituten doorsnijdt. Het protest van maandag richtte zich ook op het politie-optreden tijdens de actie van vorige week. Demonstranten vinden dat de politie te hard optrad.

De politie van Amsterdam zegt meerdere klachten te hebben binnengekregen over het optreden van de politie tijdens demonstraties. "Of die leiden tot aangiften, moet nog blijken", aldus een woordvoerster. Ze laat ook weten dat al het geweld dat de politie gebruikt, wordt gemeld en intern wordt onderzocht.

Meer uit Binnenland

Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

22 minuten geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

30 minuten geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

46 minuten geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

1 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

3 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

3 uur geleden
Cruisemaatschappij: juiste procedure gevolgd na eerste overlijden

DEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.

4 uur geleden