Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle UvA-locaties openen donderdag deuren na tweedaagse sluiting

Alle UvA-locaties openen donderdag deuren na tweedaagse sluiting

AMSTERDAM (ANP) - De locaties van de Universiteit van Amsterdam (UvA) openen donderdag hun deuren weer, na een tweedaagse sluiting. Dat maakte Geert ten Dam, voorzitter van het college van bestuur (CvB), woensdagochtend bekend.

Het risico om de deuren te openen is volgens Ten Dam "aanvaardbaar". "Het doorgaan van onderwijs en onderzoek voor alle 42.000 tot 43.000 studenten met tentamens in het vooruitzicht is een enorm belangrijk punt voor ons", zegt ze. "Zolang het aanvaardbaar is, gaan we weer open."

Ten Dam sluit nieuwe protesten niet uit en zegt dat het bestuur de ontwikkelingen "op de voet" volgt. "We doen een enorm beroep op medewerkers en studenten om de rust te bewaren", voegt ze toe.

Demonstraties

De UvA-locaties waren dinsdag en woensdag dicht om de pro-Palestijnse demonstraties die de afgelopen dagen plaatsvonden. Het CvB nam dat besluit nadat maandag een protest dat rustig was begonnen, uitmondde in de bezetting van de Roeterseilandcampus door actievoerders. Uiteindelijk moest de mobiele eenheid (ME) er aan te pas komen om de actievoerders uit het gebouw weg te halen.

Het CvB is de schade aan de Roeterseilandcampus aan het inventariseren. Er zijn onder meer schermen stukgemaakt en bespoten met verf en meubilair gesloopt om barricades van te maken, legt het bestuur uit. De schade van de protesten van vorige week raamde de UvA dit weekend op 1,5 miljoen euro.

Politie

De actievoerders demonstreren sinds vorige week tegen het optreden van Israël in de Gazastrook en eisen dat het bestuur de banden met Israëlische instituten doorsnijdt. Het protest van maandag richtte zich ook op het politie-optreden tijdens de actie van vorige week. Demonstranten vinden dat de politie te hard optrad.

De politie van Amsterdam zegt meerdere klachten te hebben binnengekregen over het optreden van de politie tijdens demonstraties. "Of die leiden tot aangiften, moet nog blijken", aldus een woordvoerster. Ze laat ook weten dat al het geweld dat de politie gebruikt, wordt gemeld en intern wordt onderzocht.

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

4 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

7 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

10 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

11 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

13 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

14 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

16 uur geleden