Alle treinen Eurostar rijden weer
AMSTERDAM (ANP) - Alle internationale hogesnelheidstreinen van Eurostar rijden zondag weer volgens de normale dienstregeling, laat een woordvoerster van het bedrijf weten. Zaterdag werd het treinverkeer nog gestaakt tussen Londen en Brussel, Parijs en Amsterdam, nadat een tunnel onder de rivier de Thames vol water was gelopen.
Wel moeten reizigers volgens de zegsvrouw rekening houden met drukte op stations, omdat veel mensen vandaag hun reisplannen zullen hervatten. Een trein die volgens dienstregeling om 08.45 uur vanuit Amsterdam had moeten vertrekken richting Londen, vertrekt nu vanuit Rotterdam. Wat de reden daarvoor is, weet de woordvoerster niet. Het is dus niet duidelijk of dit een gevolg is van de problemen op zaterdag.
Door de volgelopen tunnel in Londen annuleerde Eurostar in totaal 41 treinen, waardoor zo'n 30.000 reizigers strandden. In de avond meldde het bedrijf dat de Britse spoorbeheerder Network Rail die situatie voldoende onder controle had. Gedupeerde reizigers kregen daarbij de mogelijkheid om hun reis om te boeken, alternatief vervoer te regelen of het geld van hun treinkaartje terug te krijgen.
Gestrande reizigers die noodgedwongen de nacht moesten doorbrengen in een hotel kunnen volgens de Eurostar-woordvoerster contact opnemen met de klantenservice. Het bedrijf zal dan per geval bekijken in hoeverre zij hun hotelovernachting vergoed krijgen.
Meer uit Financieel
OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds is van plan tegen een nieuw beloningsvoorstel voor Elon Musk als topman van elektrische autofabrikant Tesla te stemmen. De beloning in aandelen kan volgens nieuwe beloningsplannen oplopen tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het staatsfonds zegt zich zorgen te maken over de grootte van dat pakket. Ook zou Tesla te weinig doen om de risico's rond de grote afhankelijkheid van Musk te verminderen.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende wel hoger. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.
1 uur geledenKYOTO (ANP/AFP) - Nintendo verwacht in het lopende boekjaar veel meer van zijn nieuwe gameconsole Switch 2 te verkopen dan eerder gedacht. Volgens het Japanse gamebedrijf worden er in het boekjaar tot eind maart nu naar verwachting 19 miljoen Switch 2-computers verkocht. Eerder werd uitgegaan van 15 miljoen stuks.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China geeft Nederland de schuld van de "onrust en chaos" in de wereldwijde halfgeleiderproductie en aanvoerketen van chips. Die is ontstaan doordat de Nederlandse overheid Nexperia in beslag heeft genomen, zegt het Chinese ministerie van Handel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn omzet en winst in het afgelopen kwartaal opgevoerd, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal banen in Nederland zal de komende jaren iets groeien, ondanks veel onzekerheid door onder meer geopolitieke spanningen, importheffingen en technologische ontwikkelingen als automatisering en AI. Het aantal banen neemt tot 2027 met 1,1 procent toe, verwacht uitkeringsinstantie UWV in zijn jaarlijkse arbeidsmarktrapport.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe woningen in voormalige kantoren en winkels is afgelopen jaar opnieuw afgenomen. Vooral in voormalige winkels leverden minder vaak een nieuwe woning op. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek op verzoek van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
4 uur geleden