Alle startbewijzen Marathon Rotterdam vergeven
ROTTERDAM (ANP) - Alle 17.000 startbewijzen voor de veertigste editie van Marathon Rotterdam zijn vergeven. "Dat is al heel snel. De afgelopen jaren was dat pas in maart het geval", zegt een woordvoerder van de organisatie. Ze denkt dat het feit dat het om een jubileumeditie gaat een belangrijke rol speelt. "Tijdens eerdere jubileumedities zagen we eenzelfde beeld."
Een andere verklaring is volgens haar dat de stad steeds populairder is onder toeristen. "Het aantal buitenlandse deelnemers groeit. We staan er als marathon goed op. Ongeveer een kwart van de deelnemers is afkomstig uit het buitenland."
De organisatie komt binnenkort met het programma naar buiten waarmee de veertigste editie extra luister wordt bijgezet. Er loopt al wel een nieuw project; Your Marathon Challenge. Inzet daarvan is dat iedere Rotterdammer de mogelijkheid heeft de marathonafstand te volbrengen. Mensen wandelen in de maanden voorafgaand aan het evenement in Rotterdamse wijken 40 kilometer bij elkaar. "De laatste 1,1 kilometer lopen ze op de zaterdag voor de marathon om te finishen op de Coolsingel."
De Marathon Rotterdam is op zondag 5 april.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
26 minuten geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
6 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
11 uur geleden