Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle sporters op Olympische Spelen dagelijks getest op corona

Alle sporters op Olympische Spelen dagelijks getest op corona

TOKIO (ANP) - De maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan tijdens de Olympische Spelen in Tokio zijn aangescherpt. Alle sporters en hun naaste begeleiders zullen dagelijks een coronatest ondergaan. Dat besluit is genomen door het Internationaal Olympisch Comité in samenspraak met het organisatiecomité, het stadsbestuur van Tokio en de regering van Japan.

De Spelen beginnen op 23 juli en duren tot en met 8 augustus. De aangescherpte coronamaatregelen gelden ook voor de Paralympische Spelen, die duren van 24 augustus tot en met 5 september.

De toenemende besmettingen in Japan en ook de opkomst van mutanten van het virus hebben het IOC doen beseffen dat zeer strikte maatregelen nodig zijn om de Spelen veilig te kunnen houden. Dat begint al met de reis naar Japan. Iedereen die naar Tokio komt om deel te nemen aan de Spelen moet zich vóór de vlucht naar Japan twee keer laten testen.

Om de risico's op verspreiding van het virus te minimaliseren, is voor de sporters en hun naaste begeleiders zoals coaches en fysiotherapeuten een dagelijkse test vereist tijdens het evenement. Die test wordt afgenomen op een tijdstip en een plek die het beste aansluit op de individuele trainings- en wedstrijdschema's.

Voor alle andere aanwezigen op de Spelen geldt dat ze de eerste drie dagen na aankomst een dagelijkse test ondergaan. Daarna gebeurt dat minder vaak, afhankelijk van de functie en hoe nauw het contact is met de sporter. In principe moet iedereen die aanwezig is op de Spelen het vooraf ingediende activiteitenplan volgen en het contact met anderen, onder wie inwoners van Japan, zoveel mogelijk beperken.

De organisatie van de Spelen heeft ook bevestigd dat vanwege de huidige besmettingscijfers pas in juni een besluit wordt genomen over het toelaten van de Japanse bevolking bij de sportevenementen. Al eerder was duidelijk dat buitenlandse toeschouwers niet welkom zijn in Tokio.

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

5 minuten geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

21 minuten geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

2 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

3 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

3 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

4 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

4 uur geleden