Alle slachtoffers schietpartij Zweden geïdentificeerd
ÖREBRO (ANP/AFP/DPA) - De Zweedse politie heeft alle slachtoffers van de schietpartij in een school voor volwassenenonderwijs geïdentificeerd. De tien personen die gedood zijn woonden allemaal in Örebro, waar het drama plaatsvond.
Het gaat om zeven vrouwen en drie mannen, los van de dode schutter die volgens de politie waarschijnlijk zelfmoord heeft gepleegd. De slachtoffers waren tussen de 28 en 68 jaar oud.
De autoriteiten zeggen dat de doden van verschillende nationaliteiten zijn, zonder dat te verduidelijken. De Syrische ambassade in Stockholm bracht eerder al condoleances over aan twee Syrische families van wie een familielid was gedood. Ook het Bosnische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bevestigd dat een van de slachtoffers een Bosniër was.
Het motief van de schutter is nog niet bekend. Volgens Zweedse media gaat het om een 35-jarige man die werkloos was en psychische problemen had. Hij zou mogelijk een oud-student van de school zijn. De politie heeft zijn identiteit niet bevestigd.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
31 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
4 uur geleden