Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle sinterklaasintochten Noord- en Midden-Limburg verboden

Alle sinterklaasintochten Noord- en Midden-Limburg verboden

VENLO (ANP) - Sinterklaasintochten in Noord- en Midden-Limburg zijn dit jaar verboden vanwege de coronarisico's. Daartoe besloten de burgemeesters van de vijftien gemeenten en de Veiligheidsregio Limburg-Noord. De veiligheidsregio maakte het besluit donderdag bekend.

De veiligheidsregio verwijst naar de RIVM-voorschriften en de "verontrustende stijging" van het aantal besmettingen. "Traditionele intochten en optochten in de sinterklaasperiode zijn met de huidige richtlijnen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan niet of nauwelijks te organiseren." Naleving van de maatregelen, zoals 1,5 meter afstand houden en een verbod op zingen of roepen, kan "onvoldoende gegarandeerd worden".

Het toestaan van intochten van de goedheiligman vinden de burgemeesters in deze situatie niet verstandig. "De risico's voor de openbare orde en publieke gezondheid zijn te groot."

Het is niet zo dat de sint helemaal niet meer welkom is in dit deel van Limburg. De komst moet dan wel kleinschalig zijn of virtueel, of het moet gaan om 'doorstroombijeenkomsten'. "We begrijpen dat hier behoefte aan is en die mogelijkheden zijn er", laat de veiligheidsregio weten.

De Veiligheidsregio Zuid-Limburg neemt of komende of volgende week vrijdag een besluit over de sinterklaasintochten. Dat zei een woordvoerster van deze veiligheidsregio donderdag. Zuid-Limburg kreeg hetzelfde advies als de veiligheidsregio Limburg-Noord, namelijk om de traditionele sinterklaasoptochten te verbieden. "De besluitvorming hierover moet nog plaatsvinden", aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

22 minuten geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

3 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

3 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

3 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

6 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

6 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

7 uur geleden