Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle patiënten met problemen die niet kritiek zijn moeten wachten

Alle patiënten met problemen die niet kritiek zijn moeten wachten

DEN HAAG (ANP) - Mensen die geopereerd moeten worden aan een hernia, liesbreuk of versleten heup, zullen langer moeten wachten. Deze ingrepen vallen onder de zogeheten 'electieve zorg' die in ziekenhuizen volledig wordt stilgelegd om de groeiende golf aan coronapatiënten aan te kunnen. Minister Tamara van Ark zegt zich "te realiseren dat dit veel pijn, verdriet en onzekerheid kan geven".

De ziekenhuizen moeten echter "alles inzetten op het doorgaan van de zorg die echt geleverd moet worden, omdat anders levensjaren verloren gaan of blijvende gezondheidsschade ontstaat", zegt Van Ark. Ze benadrukt dat het wel of niet doorgaan van een behandeling altijd een medische beslissing is.

"Medisch specialisten hebben de zorg in een aantal klassen verdeeld en ze zeggen nu: een aantal klassen kunnen we niet meer gaan doen", legt Van Ark uit. Concreet betekent dat: behandelingen die planbaar zijn en niet kritiek, gaan de komende weken niet door. Hoe lang dat zal duren, kan de minister nu nog niet zeggen.

Meer uit Binnenland

Drie verdachten aangehouden voor geweld na Feyenoord-FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en FC Utrecht op zondagavond, meldt de politie. Eerder meldde de politie twee aanhoudingen.

13 minuten geleden
Twee personen in soevereinenproces niet langer vervolgd

LEEUWARDEN (ANP) - De strafzaken tegen twee personen in het soevereinenproces worden geseponeerd, meldt het Openbaar Ministerie maandag. Uit onderzoek blijkt onvoldoende dat beiden onderdeel zijn van het volgens het OM terroristische soevereinennetwerk in Friesland. Zij worden daarom niet langer vervolgd.

19 minuten geleden
Verdachte ontkent betrokkenheid bij bendegeweld in Haarlem

ALKMAAR (ANP) - Een 18-jarige verdachte heeft maandag in de rechtbank ontkend dat hij betrokken was bij bendegeweld in de Haarlemse wijk Schalkwijk, waarbij iemand uit Heemskerk een wapen in zijn mond kreeg geduwd. Maar volgens het Openbaar Ministerie was Faris-Dien W. "van a tot z onderdeel van een gerichte wraakactie".

1 uur geleden
Amsterdam zag vorig jaar meer zedenmisdrijven en minder moorden

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal zedenmisdrijven in Amsterdam is vorig jaar gestegen naar 1005. Dat is een stijging van 30 procent ten opzichte van 2024, zo komt naar voren uit een jaaroverzicht van de Amsterdamse politie. Dat is relatief gezien een stuk hoger dan landelijk, waar de stijging 13 procent is.

1 uur geleden
Burgemeesters tegen verbod op gezichtsbedekking bij demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters (NGB), Regioburgemeesters en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zijn kritisch over het voorgestelde verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Dat schrijven ze in een brief aan het kabinet.

1 uur geleden
In 2025 recordaantal demonstraties in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is vorig jaar een recordaantal demonstraties geweest. Mensen gingen 3323 keer de straat op, 10 procent meer dan in 2024 en zelfs een verdubbeling ten opzichte van 2023, blijkt uit cijfers die burgemeester Femke Halsema aan de gemeenteraad heeft gestuurd. De meeste betogingen (3203) waren vooraf aangemeld bij de gemeente.

2 uur geleden
ON! moet geld terugbetalen na bijdrage aan rechtszaak Blommestijn

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) moet geld terugbetalen aan het Commissariaat voor de Media (CvdM) omdat de omroep onterecht advocaatkosten heeft betaald in de rechtszaak tegen Raisa Blommestijn. Dat heeft het CvdM maandagmiddag bekendgemaakt.

3 uur geleden