Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle Nederlanders eruit in eerste voorronde Australian Open

Alle Nederlanders eruit in eerste voorronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Ook Jesper de Jong is uitgeschakeld in de eerste voorronde van de Australian Open. De Noord-Hollandse tennisser verloor na een lange partij in drie sets van de Tunesiër Aziz Dougaz: 7-6 (5) 1-6 6-7 (5). Met De Jong zijn alle vijf Nederlanders die via de kwalificaties het hoofdtoernooi probeerden te bereiken, al na één partij klaar in Melbourne.

Eerder dinsdag verloren Tim van Rijthoven, Gijs Brouwer en Anouk Koevermans al afgetekend hun wedstrijd in de eerste ronde. Op maandag werd Arianne Hartono uitgeschakeld.

De Australian Open is het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp, Arantxa Rus en Suzan Lamens zijn rechtstreeks geplaatst voor het hoofdtoernooi in Melbourne, dat op 12 januari begint.

Hoofdtoernooi

Voor De Jong is de vroege uitschakeling een hard gelag, omdat hij vorig jaar nog de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken. Daarin streed hij dapper, maar verloor wel van de latere Italiaanse winnaar Jannik Sinner. Op Roland Garros reikte de 24-jarige De Jong eveneens tot de tweede ronde, waarin hij verloor van de Spaanse wereldtopper Carlos Alcaraz. Op Wimbledon en de US Open kwam hij niet door de kwalificaties.

Als nummer 111 van de wereld kreeg De Jong geen rechtstreekse toegang tot het hoofdtoernooi. Hij maakte er tegen Dougaz een spannende wedstrijd van, die twee uur en drie kwartier duurde. De eerste set wist hij te winnen na een tiebreak, in de tweede set was Dougaz een stuk beter. Het derde bedrijf mondde uit in een supertiebreak, waarin de Tunesische nummer 230 van de wereld net wat scherper was dan de Nederlander.

Van Rijthoven werd weggespeeld door de Zwitser Jérôme Kym in twee sets: 0-6 3-6. De oud-winnaar van het grastoernooi van Rosmalen stond na 51 minuten alweer in de kleedkamer. Brouwer kon na ruim een uur spelen inpakken; hij ging in twee sets onderuit tegen de Portugees Jaime Faria: 4-6 3-6. Koevermans ging hard onderuit tegen de Chinese Xinju Gao, ze wist geen enkele game te winnen: 0-6 0-6.

Meer uit Sport

Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

9 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

9 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

11 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

13 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

18 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden