Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle Nederlanders eruit in eerste voorronde Australian Open

Alle Nederlanders eruit in eerste voorronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Ook Jesper de Jong is uitgeschakeld in de eerste voorronde van de Australian Open. De Noord-Hollandse tennisser verloor na een lange partij in drie sets van de Tunesiër Aziz Dougaz: 7-6 (5) 1-6 6-7 (5). Met De Jong zijn alle vijf Nederlanders die via de kwalificaties het hoofdtoernooi probeerden te bereiken, al na één partij klaar in Melbourne.

Eerder dinsdag verloren Tim van Rijthoven, Gijs Brouwer en Anouk Koevermans al afgetekend hun wedstrijd in de eerste ronde. Op maandag werd Arianne Hartono uitgeschakeld.

De Australian Open is het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp, Arantxa Rus en Suzan Lamens zijn rechtstreeks geplaatst voor het hoofdtoernooi in Melbourne, dat op 12 januari begint.

Hoofdtoernooi

Voor De Jong is de vroege uitschakeling een hard gelag, omdat hij vorig jaar nog de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken. Daarin streed hij dapper, maar verloor wel van de latere Italiaanse winnaar Jannik Sinner. Op Roland Garros reikte de 24-jarige De Jong eveneens tot de tweede ronde, waarin hij verloor van de Spaanse wereldtopper Carlos Alcaraz. Op Wimbledon en de US Open kwam hij niet door de kwalificaties.

Als nummer 111 van de wereld kreeg De Jong geen rechtstreekse toegang tot het hoofdtoernooi. Hij maakte er tegen Dougaz een spannende wedstrijd van, die twee uur en drie kwartier duurde. De eerste set wist hij te winnen na een tiebreak, in de tweede set was Dougaz een stuk beter. Het derde bedrijf mondde uit in een supertiebreak, waarin de Tunesische nummer 230 van de wereld net wat scherper was dan de Nederlander.

Van Rijthoven werd weggespeeld door de Zwitser Jérôme Kym in twee sets: 0-6 3-6. De oud-winnaar van het grastoernooi van Rosmalen stond na 51 minuten alweer in de kleedkamer. Brouwer kon na ruim een uur spelen inpakken; hij ging in twee sets onderuit tegen de Portugees Jaime Faria: 4-6 3-6. Koevermans ging hard onderuit tegen de Chinese Xinju Gao, ze wist geen enkele game te winnen: 0-6 0-6.

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

4 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

6 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

7 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

10 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

12 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden