Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle Nederlanders eruit in eerste voorronde Australian Open

Alle Nederlanders eruit in eerste voorronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Ook Jesper de Jong is uitgeschakeld in de eerste voorronde van de Australian Open. De Noord-Hollandse tennisser verloor na een lange partij in drie sets van de Tunesiër Aziz Dougaz: 7-6 (5) 1-6 6-7 (5). Met De Jong zijn alle vijf Nederlanders die via de kwalificaties het hoofdtoernooi probeerden te bereiken, al na één partij klaar in Melbourne.

Eerder dinsdag verloren Tim van Rijthoven, Gijs Brouwer en Anouk Koevermans al afgetekend hun wedstrijd in de eerste ronde. Op maandag werd Arianne Hartono uitgeschakeld.

De Australian Open is het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp, Arantxa Rus en Suzan Lamens zijn rechtstreeks geplaatst voor het hoofdtoernooi in Melbourne, dat op 12 januari begint.

Hoofdtoernooi

Voor De Jong is de vroege uitschakeling een hard gelag, omdat hij vorig jaar nog de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken. Daarin streed hij dapper, maar verloor wel van de latere Italiaanse winnaar Jannik Sinner. Op Roland Garros reikte de 24-jarige De Jong eveneens tot de tweede ronde, waarin hij verloor van de Spaanse wereldtopper Carlos Alcaraz. Op Wimbledon en de US Open kwam hij niet door de kwalificaties.

Als nummer 111 van de wereld kreeg De Jong geen rechtstreekse toegang tot het hoofdtoernooi. Hij maakte er tegen Dougaz een spannende wedstrijd van, die twee uur en drie kwartier duurde. De eerste set wist hij te winnen na een tiebreak, in de tweede set was Dougaz een stuk beter. Het derde bedrijf mondde uit in een supertiebreak, waarin de Tunesische nummer 230 van de wereld net wat scherper was dan de Nederlander.

Van Rijthoven werd weggespeeld door de Zwitser Jérôme Kym in twee sets: 0-6 3-6. De oud-winnaar van het grastoernooi van Rosmalen stond na 51 minuten alweer in de kleedkamer. Brouwer kon na ruim een uur spelen inpakken; hij ging in twee sets onderuit tegen de Portugees Jaime Faria: 4-6 3-6. Koevermans ging hard onderuit tegen de Chinese Xinju Gao, ze wist geen enkele game te winnen: 0-6 0-6.

Meer uit Sport

Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

14 minuten geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

33 minuten geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

3 uur geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

6 uur geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

16 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

18 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

19 uur geleden