Alle Nederlanders eruit in eerste voorronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Ook Jesper de Jong is uitgeschakeld in de eerste voorronde van de Australian Open. De Noord-Hollandse tennisser verloor na een lange partij in drie sets van de Tunesiër Aziz Dougaz: 7-6 (5) 1-6 6-7 (5). Met De Jong zijn alle vijf Nederlanders die via de kwalificaties het hoofdtoernooi probeerden te bereiken, al na één partij klaar in Melbourne.
Eerder dinsdag verloren Tim van Rijthoven, Gijs Brouwer en Anouk Koevermans al afgetekend hun wedstrijd in de eerste ronde. Op maandag werd Arianne Hartono uitgeschakeld.
De Australian Open is het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp, Arantxa Rus en Suzan Lamens zijn rechtstreeks geplaatst voor het hoofdtoernooi in Melbourne, dat op 12 januari begint.
Hoofdtoernooi
Voor De Jong is de vroege uitschakeling een hard gelag, omdat hij vorig jaar nog de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken. Daarin streed hij dapper, maar verloor wel van de latere Italiaanse winnaar Jannik Sinner. Op Roland Garros reikte de 24-jarige De Jong eveneens tot de tweede ronde, waarin hij verloor van de Spaanse wereldtopper Carlos Alcaraz. Op Wimbledon en de US Open kwam hij niet door de kwalificaties.
Als nummer 111 van de wereld kreeg De Jong geen rechtstreekse toegang tot het hoofdtoernooi. Hij maakte er tegen Dougaz een spannende wedstrijd van, die twee uur en drie kwartier duurde. De eerste set wist hij te winnen na een tiebreak, in de tweede set was Dougaz een stuk beter. Het derde bedrijf mondde uit in een supertiebreak, waarin de Tunesische nummer 230 van de wereld net wat scherper was dan de Nederlander.
Van Rijthoven werd weggespeeld door de Zwitser Jérôme Kym in twee sets: 0-6 3-6. De oud-winnaar van het grastoernooi van Rosmalen stond na 51 minuten alweer in de kleedkamer. Brouwer kon na ruim een uur spelen inpakken; hij ging in twee sets onderuit tegen de Portugees Jaime Faria: 4-6 3-6. Koevermans ging hard onderuit tegen de Chinese Xinju Gao, ze wist geen enkele game te winnen: 0-6 0-6.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
7 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
10 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
12 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
12 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
18 uur geleden