'Alle leerlingen hebben behoefte aan contact op school'
DEN HAAG (ANP) - Als de middelbare scholen volgens de planning na 1 juni weer hun deuren mogen openen, moeten ze wat de VO-Raad betreft alle leerlingen de kans geven om weer naar school te komen. "Wij adviseren dat ten stelligste", zegt een woordvoerder van de vereniging van scholen in het voortgezet onderwijs. "Leerlingen hebben behoefte aan contact. Een school is niet alleen een plek om kennis over te dragen, het is ook een ontmoetingsplaats."
In het onderwijsveld is discussie over de vraag hoe de schaarse tijd op school moet worden verdeeld. Voor middelbare scholen geldt de regel van anderhalve meter afstand houden om het risico op overdracht van het coronavirus te beperken. De VO-Raad schat dat daardoor slechts een derde tot een kwart van de scholieren tegelijk naar school kan komen. Aan leerlingen die thuis blijven moeten scholen onderwijs op afstand geven, zoals ze dat al weken doen.
Scholen staan voor de vraag of ze alle leerlingen fysiek naar school laten komen, of focussen op specifieke groepen, zoals kwetsbare leerlingen, leerlingen met achterstanden of leerlingen die in hun laatste jaar zitten. De VO-Raad kan zich wel voorstellen dat scholen ervoor kiezen de ene leerling vaker naar school te laten komen dan de ander. En dat er verschillen zijn tussen schooltypen. "VMBO-leerlingen hebben bijvoorbeeld veel meer praktijklessen. Lassen of koken kun je niet vanuit huis leren."
Premier Mark Rutte maakt dinsdagavond naar verwachting bekend hoe de heropening van de middelbare scholen moet verlopen.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Het dak van een groot transportbedrijf in Tilburg is donderdagavond ingestort, nadat daar een dag eerder al delen van waren ingezakt. Het pand op industrieterrein Vossenberg was daarom al ontruimd en ook de gasleiding en elektra waren al afgesloten. De gemeente vermoedt dat het platte dak is bezweken onder het gewicht van de sneeuw.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, Henk Naves, heeft zich in zijn nieuwjaarstoespraak in Den Haag afgevraagd waarom het zo stil is rond de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof. "Is het soms zo stil omdat we te afhankelijk zijn geworden?"
10 uur geledenVENLO (ANP) - De politie heeft dinsdag een 20-jarige man uit Venlo aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vijf maanden oude baby. Het kindje overleed in december onder verdachte omstandigheden, meldt de politie donderdag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in een week tijd bijna 2,4 miljoen kilo zout gestrooid op provinciale wegen en fietspaden, de grootste hoeveelheid in zeker vijf jaar. Sinds de eerste 'strooidag' van deze winter (23 december) gaat het in totaal al om bijna 3 miljoen kilogram. Vorige winter reden de provinciale strooiwagens 2,23 miljoen kilo zout uit, in 2023-2024 was dat 1,81 miljoen kilo (1810 ton).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS rijdt vrijdag opnieuw met een afgeschaalde dienstregeling vanwege het winterse weer. Dit betekent dat op een aantal trajecten minder treinen rijden en reizigers vaker moeten overstappen en langer onderweg zijn. Ook kunnen treinen drukker zijn dan anders. Ook wordt de dienstregeling in het noorden van het land losgekoppeld van de rest van het land, meldt ProRail.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de val van het Assad-regime zijn vorig jaar 945 Syrische vluchtelingen vanuit Nederland vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland, meldt de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Daarnaast is de dienst nog bezig met het vertrek van 440 Syriƫrs die zich eind 2025 hebben gemeld voor een tijdelijke regeling, waardoor ze extra geld krijgen om ze te helpen met hun terugkeer.
15 uur geleden