Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Alle leerlingen hebben behoefte aan contact op school'

'Alle leerlingen hebben behoefte aan contact op school'

DEN HAAG (ANP) - Als de middelbare scholen volgens de planning na 1 juni weer hun deuren mogen openen, moeten ze wat de VO-Raad betreft alle leerlingen de kans geven om weer naar school te komen. "Wij adviseren dat ten stelligste", zegt een woordvoerder van de vereniging van scholen in het voortgezet onderwijs. "Leerlingen hebben behoefte aan contact. Een school is niet alleen een plek om kennis over te dragen, het is ook een ontmoetingsplaats."

In het onderwijsveld is discussie over de vraag hoe de schaarse tijd op school moet worden verdeeld. Voor middelbare scholen geldt de regel van anderhalve meter afstand houden om het risico op overdracht van het coronavirus te beperken. De VO-Raad schat dat daardoor slechts een derde tot een kwart van de scholieren tegelijk naar school kan komen. Aan leerlingen die thuis blijven moeten scholen onderwijs op afstand geven, zoals ze dat al weken doen.

Scholen staan voor de vraag of ze alle leerlingen fysiek naar school laten komen, of focussen op specifieke groepen, zoals kwetsbare leerlingen, leerlingen met achterstanden of leerlingen die in hun laatste jaar zitten. De VO-Raad kan zich wel voorstellen dat scholen ervoor kiezen de ene leerling vaker naar school te laten komen dan de ander. En dat er verschillen zijn tussen schooltypen. "VMBO-leerlingen hebben bijvoorbeeld veel meer praktijklessen. Lassen of koken kun je niet vanuit huis leren."

Premier Mark Rutte maakt dinsdagavond naar verwachting bekend hoe de heropening van de middelbare scholen moet verlopen.

Meer uit Binnenland

Onderzoekers zien veel meer bevers dan gedacht in Limburg

MAASTRICHT (ANP) - Er leven in Limburg waarschijnlijk veel meer bevers dan gedacht. Onderzoekers schatten het aantal Limburgse bevers van minstens één jaar oud in het voorjaar van 2025 op minstens 2000 en in de zomer, als de dieren jongen krijgen, op 3000 tot 3700 bevers. In eerdere onderzoeken werd nog uitgegaan van maximaal 1100 tot 1200 bevers. De provincie Limburg laat onderzoek doen naar de knaagdieren om een beter beeld te krijgen van de populatie en het beverbeleid mogelijk aan te scherpen.

3 minuten geleden
Zeventien mensen aangehouden tijdens kampioensfeest PSV

EINDHOVEN (ANP) - Rondom de huldiging van PSV in Eindhoven zijn zeventien mensen aangehouden. Volgens de politie werden zij verspreid over de dag en de avond opgepakt voor onder meer het afsteken van vuurwerk, vernieling, het overtreden van een gebiedsverbod, belediging en mishandeling. Een aantal van hen zit nog vast voor verhoor.

7 minuten geleden
Groei zij-instromers zorgt voor grote druk in praktijkonderwijs

UTRECHT (ANP) - Het praktijkonderwijs zucht onder de grote hoeveelheid zij-instromers die jaarlijks vanuit het vmbo en schakelklassen overstappen. Dat meldt de Sectorraad Praktijkonderwijs in een jaarlijks rapport. De zij-instroom heeft een negatief effect op de dynamiek in klassen en zorgt voor grote werkdruk bij docenten en begeleiders.

10 minuten geleden
Advocatenkantoor Knoops moet bijna ton terugbetalen aan ex-cliënt

AMSTERDAM (ANP) - Het advocatenechtpaar Geert-Jan en Carry Knoops moet een deel van de advocatenkosten terugbetalen aan een ex-cliënt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam woensdag bepaald. Het gaat om iets meer dan 95.000 euro.

1 uur geleden
Iraanse academici in Nederland hoopvol over staakt-het-vuren

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland, Shahin Sultany Taied, zegt namens die groep dat hij blij is met het tijdelijke staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. "Wij zijn voor vrijheid en vrede. Shahs en mullahs in Iran willen doorgaan met de oorlog, wij niet."

1 uur geleden
Joodse koepel wil dat minister en GelreDome concert Ye schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg vraagt justitieminister David van Weel en het GelreDome twee concerten van rapper Ye op 6 en 8 juni te annuleren. Het verzoek volgt op stappen in het Verenigd Koninkrijk, waar drie concerten werden geannuleerd nadat de Britse regering hem de toegang tot het land had ontzegd. Ye, ook bekend onder de naam Kanye West, staat ter discussie door antisemitische uitingen die hij jarenlang deed.

1 uur geleden
Ex-advocaat Weski ontkent uitspraken tijdens arrestatie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski ontkent dat zij een reeks verdachte uitspraken heeft gedaan tijdens haar arrestatie op 21 april 2023. Dat liet zij woensdag haar advocaat Geert-Jan Knoops voordragen uit een door haar geschreven verklaring, aan het begin van het pleidooi dat Knoops en zijn collega's deze week houden. Het Openbaar Ministerie verdenkt Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi. Vorige week eiste het OM 4,5 jaar cel tegen haar.

2 uur geleden