'Alle leerlingen hebben behoefte aan contact op school'
DEN HAAG (ANP) - Als de middelbare scholen volgens de planning na 1 juni weer hun deuren mogen openen, moeten ze wat de VO-Raad betreft alle leerlingen de kans geven om weer naar school te komen. "Wij adviseren dat ten stelligste", zegt een woordvoerder van de vereniging van scholen in het voortgezet onderwijs. "Leerlingen hebben behoefte aan contact. Een school is niet alleen een plek om kennis over te dragen, het is ook een ontmoetingsplaats."
In het onderwijsveld is discussie over de vraag hoe de schaarse tijd op school moet worden verdeeld. Voor middelbare scholen geldt de regel van anderhalve meter afstand houden om het risico op overdracht van het coronavirus te beperken. De VO-Raad schat dat daardoor slechts een derde tot een kwart van de scholieren tegelijk naar school kan komen. Aan leerlingen die thuis blijven moeten scholen onderwijs op afstand geven, zoals ze dat al weken doen.
Scholen staan voor de vraag of ze alle leerlingen fysiek naar school laten komen, of focussen op specifieke groepen, zoals kwetsbare leerlingen, leerlingen met achterstanden of leerlingen die in hun laatste jaar zitten. De VO-Raad kan zich wel voorstellen dat scholen ervoor kiezen de ene leerling vaker naar school te laten komen dan de ander. En dat er verschillen zijn tussen schooltypen. "VMBO-leerlingen hebben bijvoorbeeld veel meer praktijklessen. Lassen of koken kun je niet vanuit huis leren."
Premier Mark Rutte maakt dinsdagavond naar verwachting bekend hoe de heropening van de middelbare scholen moet verlopen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
23 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
29 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
30 minuten geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
38 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.
1 uur geleden