Alle klimaatactivisten weer vrij na XR-blokkades in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Alle activisten die zaterdag werden aangehouden bij blokkades van Extinction Rebellion in Den Haag zijn weer vrij. Dat meldt een politiewoordvoerder zondagochtend.
Ongeveer vierhonderd klimaatactivisten werden aangehouden, onder wie de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg. De meeste werden opgepakt om het overtreden van de Wet openbare manifestaties. Van de betogers die om die reden waren aangehouden, was zaterdagavond al duidelijk dat zij weer op vrije voeten waren.
Van twaalf activisten die werden opgepakt toen ze de A12 probeerden te blokkeren en onder meer niet voldeden aan een bevel of zich niet wilden identificeren, was zaterdagavond nog onbekend of zij op dat moment nog vastzaten. Zondagochtend meldt de politiewoordvoerder dat iedereen weer is heengezonden. Wanneer zij werden vrijgelaten, wist hij niet.
Zaterdagmiddag probeerden klimaatactivisten de A12 te blokkeren, maar de politie hield dit tegen. Vervolgens blokkeerden actievoerders wegen op andere plekken in Den Haag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State vernietigt het besluit van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat om op Schiphol maximaal 478.000 vluchten toe te staan. Daardoor valt de luchthaven terug op de regels uit 2008, waarin geen maximumaantal vluchten is opgenomen. Het ministerie werkt al aan een nieuw besluit. Het maximumaantal nachtvluchten van 27.000 per jaar blijft voorlopig wel in stand.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft het kabinetsplan vernietigd om de A27, A12 en A28 bij Utrecht te verbreden. Vorig jaar kreeg het kabinet de opdracht om de stikstofuitstoot van het project beter uit te leggen, maar dat is niet gelukt. De verbouwing van de snelwegen is daarmee van de baan, schrijft de hoogste bestuursrechter.
52 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Jeroen Kijk in de Vegte en Henry Schut verzorgen dit jaar voor de NPO het Nederlandse commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival in Wenen. Het duo vervangt de vaste commentator Cornald Maas, die zich na de boycot door AVROTROS terugtrok.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Zorgwekkende cijfers", aldus directeur Marjolein Demmers van Natuur & Milieu in reactie op het nieuws dat de uitstoot van broeikasgassen vorig jaar toenam. Ook andere natuurorganisaties zijn bezorgd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het klimaatdoel van 2030 raakt verder uit zicht. Vorig jaar werd er 0,8 procent meer broeikasgassen uitgestoten dan in 2024. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het RIVM/Emissieregistratie. In totaal werd 145,6 megaton CO2 en andere broeikasgassen uitgestoten in 2025.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2025 namen minstens 122 daklozen een sociaal advocaat in de arm om via de rechter een plek in een opvanglocatie af te dwingen. Dat meldt onderzoeksplatform Investico na een rondvraag onder sociaal advocaten. Aan het onderzoek deden ook de Groene Amsterdammer en Trouw mee.
4 uur geleden