Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle klimaatactivisten van A12 verwijderd

Alle klimaatactivisten van A12 verwijderd

DEN HAAG (ANP) - De A12 is weer helemaal vrij, nadat de weg eerder op de dag in beide richtingen dichtging vanwege een blokkade van klimaatactivisten. Dat meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat zondag even na 14.30 uur.

Alle klimaatactivisten die zondag de A12 in Den Haag bezetten, waren omstreeks 13.18 uur van de snelweg gehaald. Het was de tweede dag op rij dat klimaatactivisten de snelweg blokkeerden. De blokkade begon omstreeks 11.45 uur. Maximaal duizend mensen stonden op het hoogtepunt op en langs de A12. Zaterdag deden nog zo'n negenduizend mensen mee met de blokkade, schatte de gemeente toen. In totaal werden zaterdag ruim 2400 mensen aangehouden.

Onder meer een waterkanon werd zondag ingezet om de activisten weg te krijgen. "Wij zijn op dit moment bezig met het aanhouden van de actievoerders op de A12. Hierbij is de waterwerper kort ingezet", meldde de politie rond 12.30 uur.

ADO-stadion

De aangehouden actievoerders werden meegenomen richting bussen, waarmee ze net als zaterdag werden vervoerd naar het ADO-stadion. Daar worden de demonstranten weer vrijgelaten, meldt een politiewoordvoerder.

Een groep van zo'n vijfhonderd mensen die op een grasveld naast de A12 zat, is door de politie richting Den Haag Centraal gedreven. In de buurt van Den Haag Centraal, op de Laan van Reagan en Gorbatsjov, is een steundemonstratie.

Steundemonstratie

De gemeente en politie hadden activisten die de A12 bezetten bij hun oproep de snelweg te verlaten, ook gewezen op die steundemonstratie. Die trok zondag een stuk minder mensen dan zaterdag. Volgens de autoriteiten waren zaterdag op het drukste moment 1500 mensen aanwezig bij de steundemonstratie. Zondag waren er aanvankelijk slechts enkele tientallen mensen, maar na het beëindigen van de blokkade op de A12 nam het aantal bezoekers van de steundemonstratie weer toe tot enkele honderden. Vele tientallen kwamen van de A12. Zij hadden protestborden bij zich met teksten als "fossiele subsidies = oliedom' en 'politiek, red ons'.

De blokkade werd georganiseerd door Extinction Rebellion (XR). XR heeft aangekondigd vanaf afgelopen zaterdag elke dag rond het middaguur het stuk snelweg te gaan blokkeren. De actievoerders eisen dat de overheid subsidies aan de fossiele industrie direct stopzet. Het gaat volgens de demonstranten om alle financiële regelingen die gebruik van fossiele brandstoffen bevoordelen.

Meer uit Binnenland

Standbeeld Aletta Jacobs in centrum van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.

3 uur geleden
Drukste spits van het jaar: 1100 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.

4 uur geleden
Drenthe geeft geld voor studie naar betere bescherming tegen wolf

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.

5 uur geleden
Waterpeil stijgt door regen, maar gevolgen droogte nog voelbaar

DEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.

6 uur geleden
Aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen overleden

HILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.

7 uur geleden
Spullen van vermiste kitesurfer gevonden, zoekactie stopt

SCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.

9 uur geleden
OM-medewerker aangehouden, onder meer om verkiezingsfraude

UTRECHT (ANP) - Een 38-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van verkiezingsfraude, ambtelijke corruptie, computervredebreuk, valsheid in geschrifte en schending van het ambtsgeheim. De verdachte bekleedt naast zijn werk bij het OM een politieke functie in Oost-Brabant.

9 uur geleden