Alle klachten over campage Week van het Leven afgewezen
AMSTERDAM (ANP) - De Reclame Code Commissie heeft alle klachten afgewezen die over de Week van het Leven-campagne zijn ingediend, meldt Diederik van Dijk, voorzitter van de christelijke Nederlandse Patiënten Vereniging. Een woordvoerster van de Commissie bevestigt de afwijzingen, maar stelt dat deze pas definitief zijn als er niet in hoger beroep wordt gegaan.
In totaal zouden er 960 klachten zijn binnengekomen bij Reclame Code Commissie over de campagne. In spotjes op radio en televisie stelden prolife-organisaties en christelijke partijen op initiatief van het Platform Zorg voor Leven dat vrouwen, wanneer die kiezen voor een abortus, niet aan het kind denken. Dat leidde tot kritiek. Volgens journalist en presentator Tim Hofman willen de initiatiefnemers "hun interpretatie van de Bijbel doordrukken uit machtsoverwegingen". Hij riep op een klacht in te dienen over de campagne.
Van Dijk zegt blij te zijn met de afwijzing van de klachten. "De campagne vóór het ongeboren leven en vóór betere hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen gaat door. Beslist, liefdevol, fatsoenlijk en feitelijk correct", zo schrijft hij op Twitter.
De woordvoerster van de Reclame Code Commissie wijst erop dat het oordeel nog niet definitief is. "Maandag zijn de uitspraken verstuurd naar beide partijen, daarna zit er nog beroepstermijn op van twee weken. Pas als er geen beroep is ingediend, dan is het besluit definitief."
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
9 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
12 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
14 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
20 uur geleden