Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle inzittenden van vliegtuigcrash Philadelphia overleden

Alle inzittenden van vliegtuigcrash Philadelphia overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Alle zes inzittenden van het vliegtuig dat vrijdagavond (lokale tijd) neerstortte in een wijk in de Amerikaanse stad Philadelphia zijn omgekomen. Dat heeft het kantoor van burgemeester Cherelle Parker bevestigd. Ook op de grond viel zeker één dode en raakten veel mensen gewond.

Volgens de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA betrof het neergestorte toestel een Learjet 55. Aan boord waren een jonge patiënte, haar moeder en vier bemanningsleden. Zij waren net opgestegen, nadat het meisje in een ziekenhuis in Philadelphia een behandeling had ondergaan voor een levensbedreigende ziekte, meldt de lokale zender NBC Philadelphia.

De crash ging gepaard met een explosie, waardoor meerdere huizen in de wijk in brand vlogen. De lokale autoriteiten melden dat zeker één persoon die in een auto zat om het leven kwam. Ten minste negentien anderen zijn naar verscheidene ziekenhuizen in de omgeving gebracht.

Alle slachtoffers van de vliegtuigcrash kwamen uit Mexico. De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum reageerde op X op de vliegtuigcrash. "Ik betreur de dood van zes Mexicanen door de vliegtuigcrash in Philadelphia. De consulaire autoriteiten staan blijvend in contact met de nabestaanden. Ik heb de minister van Buitenlandse Zaken gevraagd om ze op welke manier dan ook te ondersteunen. Mijn solidariteit is met hun geliefden en vrienden", aldus Sheinbaum.

Meer uit Buitenland

Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

5 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

5 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

6 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

6 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

7 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

8 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

9 uur geleden