Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle inzittenden van vliegtuigcrash Philadelphia overleden

Alle inzittenden van vliegtuigcrash Philadelphia overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Alle zes inzittenden van het vliegtuig dat vrijdagavond (lokale tijd) neerstortte in een wijk in de Amerikaanse stad Philadelphia zijn omgekomen. Dat heeft het kantoor van burgemeester Cherelle Parker bevestigd. Ook op de grond viel zeker één dode en raakten veel mensen gewond.

Volgens de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA betrof het neergestorte toestel een Learjet 55. Aan boord waren een jonge patiënte, haar moeder en vier bemanningsleden. Zij waren net opgestegen, nadat het meisje in een ziekenhuis in Philadelphia een behandeling had ondergaan voor een levensbedreigende ziekte, meldt de lokale zender NBC Philadelphia.

De crash ging gepaard met een explosie, waardoor meerdere huizen in de wijk in brand vlogen. De lokale autoriteiten melden dat zeker één persoon die in een auto zat om het leven kwam. Ten minste negentien anderen zijn naar verscheidene ziekenhuizen in de omgeving gebracht.

Alle slachtoffers van de vliegtuigcrash kwamen uit Mexico. De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum reageerde op X op de vliegtuigcrash. "Ik betreur de dood van zes Mexicanen door de vliegtuigcrash in Philadelphia. De consulaire autoriteiten staan blijvend in contact met de nabestaanden. Ik heb de minister van Buitenlandse Zaken gevraagd om ze op welke manier dan ook te ondersteunen. Mijn solidariteit is met hun geliefden en vrienden", aldus Sheinbaum.

Meer uit Buitenland

Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

15 minuten geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

2 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

5 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

5 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

5 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

6 uur geleden