Alle inzittenden van vliegtuigcrash Philadelphia overleden
PHILADELPHIA (ANP) - Alle zes inzittenden van het vliegtuig dat vrijdagavond (lokale tijd) neerstortte in een wijk in de Amerikaanse stad Philadelphia zijn omgekomen. Dat heeft het kantoor van burgemeester Cherelle Parker bevestigd. Ook op de grond viel zeker één dode en raakten veel mensen gewond.
Volgens de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA betrof het neergestorte toestel een Learjet 55. Aan boord waren een jonge patiënte, haar moeder en vier bemanningsleden. Zij waren net opgestegen, nadat het meisje in een ziekenhuis in Philadelphia een behandeling had ondergaan voor een levensbedreigende ziekte, meldt de lokale zender NBC Philadelphia.
De crash ging gepaard met een explosie, waardoor meerdere huizen in de wijk in brand vlogen. De lokale autoriteiten melden dat zeker één persoon die in een auto zat om het leven kwam. Ten minste negentien anderen zijn naar verscheidene ziekenhuizen in de omgeving gebracht.
Alle slachtoffers van de vliegtuigcrash kwamen uit Mexico. De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum reageerde op X op de vliegtuigcrash. "Ik betreur de dood van zes Mexicanen door de vliegtuigcrash in Philadelphia. De consulaire autoriteiten staan blijvend in contact met de nabestaanden. Ik heb de minister van Buitenlandse Zaken gevraagd om ze op welke manier dan ook te ondersteunen. Mijn solidariteit is met hun geliefden en vrienden", aldus Sheinbaum.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."
6 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.
2 uur geledenST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.
4 uur geledenRAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
5 uur geleden