Alle inzittenden van vliegtuigcrash Philadelphia overleden
PHILADELPHIA (ANP) - Alle zes inzittenden van het vliegtuig dat vrijdagavond (lokale tijd) neerstortte in een wijk in de Amerikaanse stad Philadelphia zijn omgekomen. Dat heeft het kantoor van burgemeester Cherelle Parker bevestigd. Ook op de grond viel zeker één dode en raakten veel mensen gewond.
Volgens de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA betrof het neergestorte toestel een Learjet 55. Aan boord waren een jonge patiënte, haar moeder en vier bemanningsleden. Zij waren net opgestegen, nadat het meisje in een ziekenhuis in Philadelphia een behandeling had ondergaan voor een levensbedreigende ziekte, meldt de lokale zender NBC Philadelphia.
De crash ging gepaard met een explosie, waardoor meerdere huizen in de wijk in brand vlogen. De lokale autoriteiten melden dat zeker één persoon die in een auto zat om het leven kwam. Ten minste negentien anderen zijn naar verscheidene ziekenhuizen in de omgeving gebracht.
Alle slachtoffers van de vliegtuigcrash kwamen uit Mexico. De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum reageerde op X op de vliegtuigcrash. "Ik betreur de dood van zes Mexicanen door de vliegtuigcrash in Philadelphia. De consulaire autoriteiten staan blijvend in contact met de nabestaanden. Ik heb de minister van Buitenlandse Zaken gevraagd om ze op welke manier dan ook te ondersteunen. Mijn solidariteit is met hun geliefden en vrienden", aldus Sheinbaum.
Meer uit Buitenland
TSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In verschillende delen van Gaza zijn dinsdag doden gevallen door Israëlische aanvallen, melden lokale autoriteiten. Onder de doden zou ook een 3-jarig kind zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
7 uur geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
7 uur geleden