
Alle in Londen opgepakte Nederlandse betogers weer vrij
LONDEN (ANP) - Alle zeven Nederlanders die zaterdag in Londen werden opgepakt bij een steunprotest voor Palestine Action zijn weer vrij. Een woordvoerder van actiegroep Extinction Rebellion (XR), die contact heeft met de activisten, meldt dat ook de laatste activist die nog vastzat, een Zweeds-Nederlandse demonstrante, is vrijgelaten.
De Nederlanders waren volgens hem opgepakt voor het steunen van een verboden terroristische organisatie. "Voor het vasthouden van een kartonnen bordje met een tekst." De activisten krijgen waarschijnlijk nog post thuis, waarin zal staan of ze voor de rechter moeten verschijnen of dat de zaak wordt geseponeerd, zegt hij.
Volgens de Londense politie zijn bij het protest bijna negenhonderd mensen aangehouden. Veruit de meeste arrestaties waren vanwege het steunen van een verboden organisatie. In juli verbood het Verenigd Koninkrijk Palestine Action. Dat gebeurde na een inbraak door activisten op een militaire basis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De manier waarop de overheid omgaat met vergrijzing is vaak tegenstrijdig. "Dat leidt tot spanningen, ook in het dagelijkse leven van mensen", waarschuwt de Raad voor Volksgezondheid & Samenleving (RVS).
9 minuten geledenDAARLERVEEN (ANP) - In een industriepand in Daarlerveen (Overijssel) woedt zondagavond een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bewolking heeft er zondagavond voor gezorgd dat de totale maansverduistering in Nederland pas later dan voorspeld te zien was. Even voor 21.00 uur was de zogeheten bloedmaan op veel plekken in Nederland eindelijk zichtbaar.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op 7 september zo warm in Nederland. Dat meldt Weeronline zondagmiddag. Om 17.10 uur werd het in het Zeeuwse Westdorpe 30,7 graden. Het oude record stamde uit 1934, toen het in het zuiden van Limburg 30,5 graden werd.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Omdat er op sociale media een oproep is gedaan om zondagavond naar het strand Nesselande in Rotterdam te gaan, heeft de burgemeester het strand aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dit betekent onder meer dat de politie preventief mag fouilleren aan het strand in het noordoosten van de Maasstad.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zondag in Amsterdam de viering van het 350-jarig bestaan van de Portugese Synagoge bijgewoond. Het bezoek van de koning aan het gebeds- en gemeenschapshuis voor joden aan het Mr. Visserplein was om veiligheidsredenen vooraf niet aangekondigd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vele honderden schoonmakers en andere huishoudelijke medewerkers voeren zondag actie in Den Haag. Ze demonstreren tegen de asielvoorstellen van het demissionaire kabinet. De 'migrant domestic workers' kunnen door die aangescherpte regels worden blootgesteld aan "uitbuiting en rechteloosheid", zegt de organiserende vakbond FNV Schoonmaak.
11 uur geleden