Alle IKEA's gaan zaterdagochtend weer open
HAARLEM (ANP) - Alle IKEA's in Nederland zijn vanaf zaterdagochtend weer open. De exacte openingstijd kan per filiaal verschillen, laat een woordvoerster weten. Tijdens de coronapersconferentie eerder op vrijdag werd bekend dat de lockdownmaatregelen voor winkels worden versoepeld.
IKEA kwam ter sprake tijdens die persconferentie. Een journalist wilde weten waarom IKEA wel open kan, maar een museum niet, omdat het beide commerciële doorstroomlocaties zijn waar mensen vaak wat verder naartoe moeten reizen. Doorstroomlocaties zijn plekken waar bezoekers lopend een route afleggen. "Die vraag snap ik heel goed", antwoordde minister-president Mark Rutte. Volgens hem kan het bedrijf juridisch niet worden uitgezonderd wanneer het kabinet besluit de winkels weer te openen. "Dat gaat simpelweg niet."
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), staat op het punt de instantie te verlaten. Dat melden ingewijden aan Bloomberg. Ze zou een hoge functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) krijgen.
12 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Veel Russische bedrijven zijn bezorgd dat de staat hun bezittingen op elk moment kan onteigenen en zijn daarom terughoudend met het doen van investeringen in uitbreiding. Dat heeft de topman van de Russische VTB Bank gezegd op een bankenforum, aldus de krant Vedomosti.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ronde chocoladepastilles van Droste moeten vanaf volgend jaar weer in Nederland in de winkels liggen. Dat heeft de nieuwe Poolse eigenaar Wawel aangekondigd. Het ruim 160 jaar oude Nederlandse chocolademerk kwam in november vorig jaar in Poolse handen, nadat het eerder in de problemen raakte en een andere overnamepoging afketste.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Met een laatste instemming van de lidstaten is donderdag het besluit om EU-importtarieven voor een overgroot deel van Armeense producten op te heffen officieel. Eerder deze maand stemde het Europees Parlement ook al in met het opheffen van de tarieven.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht geen veiligheidsgrenzen aan AI te stellen tijdens de topontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Wel zei hij dat AI een belangrijk gespreksonderwerp zal zijn tijdens de gesprekken met zijn Chinese ambtsgenoot.
1 uur geledenBUDEL (ANP) - Zinksmelter Nyrstar gaat de opties voor de toekomst van de zinksmelterij in het Brabantse Budel bekijken in een zogeheten Strategic Business Review. Dat onderzoek wordt naar verwachting eind dit jaar afgerond. In de tussentijd gaan de activiteiten in Budel gewoon door.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Frankrijk en Duitsland blijven verdeeld over omstreden plannen voor zogenoemde 'Made in Europe'-regels. De plannen zijn bedoeld om de neergang van Europese industrieën te keren door meer belastinggeld naar de binnenlandse productie te sluizen. De landen zijn het echter oneens over de manier waarop landen buiten de Europese Unie bij de plannen moeten worden betrokken.
1 uur geleden