Alle huizen in Spijkenisse hebben weer stroom
SPIJKENISSE (ANP) - De bijna 300 huizen in Spijkenisse die vrijdagmiddag voor de tweede keer binnen een etmaal zonder stroom zaten hebben weer elektriciteit, meldt netbeheerder Stedin. Vrijdagmiddag viel een van de noodstroomaggregaten uit die geplaatst was vanwege de grote stroomstoring van donderdag. Stedin heeft een nieuwe noodvoorziening geïnstalleerd aan de Noordkade en de Oostkade.
Bijna 17.000 huishoudens kwamen donderdag zonder stroom te zitten, toen door onbekende oorzaak brand uitbrak in een hoofdverdeelstation. Stedin was tot diep in de avond bezig om de getroffen huizen weer van stroom te voorzien door noodstroomvoorzieningen te plaatsen.
Het hoofdverdeelstation is door de brand onherstelbaar beschadigd en moet volgens Stedin vervangen worden. Maar de netbeheerder wil niet aldoor noodaggregaten op diesel laten draaien en bouwt daarom een tijdelijke schakelinstallatie in een container naast het verwoeste hoofdverdeelstation.
Stedin hoopt de tijdelijke installatie in het weekeinde in bedrijf te kunnen stellen. De netbeheerder schat de schade door de brand op miljoenen euro's.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is het niet eens met de beslissing van de rechtbank in Haarlem om op Schiphol betrapte drugskoeriers voortaan lagere straffen te geven. Het OM wil dat het gerechtshof naar de nieuwe normen kijkt en gaat daarom in beroep, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geëist.
2 uur geleden