Alle huizen in Spijkenisse hebben weer stroom
SPIJKENISSE (ANP) - De bijna 300 huizen in Spijkenisse die vrijdagmiddag voor de tweede keer binnen een etmaal zonder stroom zaten hebben weer elektriciteit, meldt netbeheerder Stedin. Vrijdagmiddag viel een van de noodstroomaggregaten uit die geplaatst was vanwege de grote stroomstoring van donderdag. Stedin heeft een nieuwe noodvoorziening geïnstalleerd aan de Noordkade en de Oostkade.
Bijna 17.000 huishoudens kwamen donderdag zonder stroom te zitten, toen door onbekende oorzaak brand uitbrak in een hoofdverdeelstation. Stedin was tot diep in de avond bezig om de getroffen huizen weer van stroom te voorzien door noodstroomvoorzieningen te plaatsen.
Het hoofdverdeelstation is door de brand onherstelbaar beschadigd en moet volgens Stedin vervangen worden. Maar de netbeheerder wil niet aldoor noodaggregaten op diesel laten draaien en bouwt daarom een tijdelijke schakelinstallatie in een container naast het verwoeste hoofdverdeelstation.
Stedin hoopt de tijdelijke installatie in het weekeinde in bedrijf te kunnen stellen. De netbeheerder schat de schade door de brand op miljoenen euro's.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiële locaties aanwijzen.
6 uur geleden