Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle handhavers Den Haag krijgen versneld bodycam

Alle handhavers Den Haag krijgen versneld bodycam

DEN HAAG (ANP) - Alle boa's van de gemeente Den Haag krijgen versneld een bodycam. Met de kleine draagbare camera’s die op de borst worden gedragen, wil de gemeente de veiligheid van handhavers vergroten.

"Gelukkig kunnen onze handhavers meestal veilig hun werk doen, maar we zien de afgelopen maanden helaas ook dat er mensen zijn die zich misdragen", zegt wethouder Hilbert Bredemeijer (buitenruimte). "In dat soort bedreigende situaties kunnen handhavers straks met een druk op de knop filmopnames maken van stennisschoppers. De camera werkt ook preventief, want wie doorheeft dat ie wordt gefilmd, zal zich ook normaler gedragen."

Sinds vorig jaar loopt er in Den Haag een proef met zes bodycams. Oorspronkelijk was het idee dat de proef tot en met 1 oktober zou lopen. Maar op basis van de positieve ervaringen van de boa's en alle extra taken die zij er tijdens de coronacrisis bij hebben gekregen, kiest het stadsbestuur ervoor de bodycam versneld te verstrekken. De handhavers worden hiervoor opgeleid. Het is de bedoeling dat ze allemaal voor het eind van het jaar een bodycam hebben.

Inwoners en bezoekers van Den Haag hoeven zich geen zorgen te maken dat alles continu wordt gefilmd, aldus de gemeente. De bodycam wordt alleen aangezet als een boa wordt bedreigd met verbaal of fysiek geweld.

Meer uit Binnenland

Gemeenten zien kabinet stap naar voren zetten na asielrellen

DEN HAAG (ANP) - "Het kabinet heeft vanavond een stap naar voren gezet en daar ben ik heel blij mee." Dat zei voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) maandag na spoedoverleg met het kabinet over de recente rellen bij opvanglocaties voor asielzoekers. In onder meer Loosdrecht liepen betogingen tegen de komst van asielzoekers uit de hand.

6 uur geleden
Jetten: Markuszower nu 'niet vooraan in rij voor samenwerking'

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower, die vorige week zei dat Palestijnse vluchtelingen die vanuit Griekenland zijn gekomen "met maximaal geweld" moeten worden tegengehouden bij de grens, moet voor premier Rob Jetten (D66) steviger afstand nemen van die uitspraken. Markuszower nuanceerde zijn oproep tot geweld, maar bleef achter de strekking staan. Tot die tijd zal Markuszower, die samen met andere PVV-afsplitsers zeven zetels heeft in de Tweede Kamer, niet "vooraan in de rij staan om als partner mee samen te werken".

7 uur geleden
Jetten wil na asieloverleg meer 'maatwerk' voor opvang gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil samen met gemeenten meer inzetten op "maatwerk" in lokale asielopvang, zei premier Rob Jetten (D66) na afloop van overleg met bestuurders uit gemeenten en provincies. Een speciaal "vliegend team" moet gemeenten ondersteunen die nu nog niet voldoende capaciteit hebben om hun aandeel aan vluchtelingen op te vangen.

8 uur geleden
Inwoners Engelen overhandigen petitie voor gastvrije asielopvang

DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.

8 uur geleden
ME ingezet bij bezetting VU-gebouw, universiteit doet aangifte

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.

9 uur geleden
Opnieuw Nederlander van flotilla-boot gehaald door Israël

DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.

10 uur geleden
Geen geld voor nieuw sirenesysteem, luchtalarm verdwijnt in 2028

DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld gevonden voor een nieuw, innovatief sirenesysteem en daarmee zal vanaf 2028 een einde komen aan het maandelijkse luchtalarm. Dat schrijft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) maandag aan de Tweede Kamer.

11 uur geleden