Alle federale gevangenissen VS in lockdown na bendegeweld
WASHINGTON (ANP/RTR) - Alle gedetineerden in Amerikaanse federale gevangenissen mogen voorlopig hun cellen niet verlaten. De autoriteiten kondigden een lockdown af nadat in een instelling in Texas dodelijk bendegeweld was uitgebroken. Meer dan 134.000 gedetineerden in ruim 120 gevangenissen worden getroffen door de maatregel.
Het geweld brak volgens Amerikaanse media maandagochtend (lokale tijd) uit in een instelling bij de stad Beaumont. Vier gedetineerden moesten naar het ziekenhuis. Twee van hen kwamen te overlijden.
Bronnen zeggen tegen de New York Times dat de beruchte Latijns-Amerikaanse bende MS-13 betrokken was bij het incident in Texas. Gevangenisautoriteiten zouden willen voorkomen dat rivaliserende bendes in meerdere gevangenissen wraak nemen.
De Amerikaanse gevangenisdienst Bureau of Prisons hoopt met de uitzonderlijke maatregel "de goede orde in onze instellingen te garanderen". Het is nog onduidelijk hoe lang de lockdown precies van kracht blijft. De autoriteiten verwachten dat het "van korte duur" zal zijn.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
6 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
9 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
10 uur geleden