Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle demonstranten van de A12 in Den haag verwijderd

Alle demonstranten van de A12 in Den haag verwijderd

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft alle demonstranten die de A12 in Den Haag zaterdagmiddag blokkeerden verwijderd. Dat meldt een verslaggever van het ANP die ter plaatse is. Duizenden mensen liepen rond 12.00 uur de weg op en hielden die lange tijd bezet.

Tot ongeveer 19.10 uur zat er nog wel een actievoerder in een mast. Die werd via de inzet van een hoogwerker eruit gehaald. Langs de kant van de weg riepen en zongen mensen dat ze zondag terugkomen om de A12 opnieuw te bezetten. De weg wordt schoongeveegd en opgeruimd zodat het verkeer er weer gebruik van kan maken. Wanneer de A12 wordt vrijgegeven is nog niet bekend.

Ongeveer 1,5 uur nadat de actie begon kregen de demonstranten de opdracht de snelweg te verlaten. Nadat ze daar geen gehoor aan gaven, werden waterwerpers ingezet. Maar de actievoerders lieten zich niet met waterkannonen verjagen. Daarop besloot de politie ze een voor een weg te halen en met bussen af te voeren naar het stadion van ADO Den Haag. Daar werden ze weer vrijgelaten.

Hoeveel mensen zijn aangehouden is nog onduidelijk, aldus de politie eerder zaterdag. Volgens Extinction Rebellion zou het om rond de 2000 actievoerders gaan.

Meer uit Binnenland

Recordaantal oudejaarsloten verkocht: ruim 7,9 miljoen

RIJSWIJK (ANP) - Voor de zogeheten Oudejaarstrekking van de Staatsloterij zijn dit jaar ruim 7,9 miljoen loten verkocht. Dat is een recordaantal, meldt de organisatie.

53 minuten geleden
Dode en vier mensen naar ziekenhuis door ongeval in Gronings dorp

ZEVENHUIZEN (ANP) - In het Groningse Zevenhuizen is een persoon om het leven gekomen door een verkeersongeval. Vier mensen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gladheid in nieuwjaarsnacht

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers woensdagavond en -nacht extra alert te zijn op gladheid. Vooral in het zuiden en oosten van het land kunnen natte weggedeelten bevriezen. Maar ook elders kan het plaatselijk glad zijn, vooral op bruggen, viaducten en stille wegen.

3 uur geleden
Schoof onder de indruk van de werkzaamheden van de brandweer

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is onder de indruk van het werk dat brandweerlieden doen tijdens oud en nieuw. Hij bezocht woensdag het brandweerkorps van Haaglanden als steunbetuiging aan de brandweermensen.

4 uur geleden
Ziekenhuizen tot in de middag nog handen vol aan gladheid

LEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.

5 uur geleden
Hilversumse hulpverleners eten oliebol met minister Van Oosten

HILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.

6 uur geleden
In beslag genomen vuurwerk Groenlo was in totaal 10.000 kilo

GROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.

7 uur geleden