Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle demonstranten van de A12 in Den haag verwijderd

Alle demonstranten van de A12 in Den haag verwijderd

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft alle demonstranten die de A12 in Den Haag zaterdagmiddag blokkeerden verwijderd. Dat meldt een verslaggever van het ANP die ter plaatse is. Duizenden mensen liepen rond 12.00 uur de weg op en hielden die lange tijd bezet.

Tot ongeveer 19.10 uur zat er nog wel een actievoerder in een mast. Die werd via de inzet van een hoogwerker eruit gehaald. Langs de kant van de weg riepen en zongen mensen dat ze zondag terugkomen om de A12 opnieuw te bezetten. De weg wordt schoongeveegd en opgeruimd zodat het verkeer er weer gebruik van kan maken. Wanneer de A12 wordt vrijgegeven is nog niet bekend.

Ongeveer 1,5 uur nadat de actie begon kregen de demonstranten de opdracht de snelweg te verlaten. Nadat ze daar geen gehoor aan gaven, werden waterwerpers ingezet. Maar de actievoerders lieten zich niet met waterkannonen verjagen. Daarop besloot de politie ze een voor een weg te halen en met bussen af te voeren naar het stadion van ADO Den Haag. Daar werden ze weer vrijgelaten.

Hoeveel mensen zijn aangehouden is nog onduidelijk, aldus de politie eerder zaterdag. Volgens Extinction Rebellion zou het om rond de 2000 actievoerders gaan.

Meer uit Binnenland

Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

32 minuten geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

1 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

1 uur geleden
Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

4 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

6 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

8 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

9 uur geleden