Alle demonstranten van de A12 in Den haag verwijderd
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft alle demonstranten die de A12 in Den Haag zaterdagmiddag blokkeerden verwijderd. Dat meldt een verslaggever van het ANP die ter plaatse is. Duizenden mensen liepen rond 12.00 uur de weg op en hielden die lange tijd bezet.
Tot ongeveer 19.10 uur zat er nog wel een actievoerder in een mast. Die werd via de inzet van een hoogwerker eruit gehaald. Langs de kant van de weg riepen en zongen mensen dat ze zondag terugkomen om de A12 opnieuw te bezetten. De weg wordt schoongeveegd en opgeruimd zodat het verkeer er weer gebruik van kan maken. Wanneer de A12 wordt vrijgegeven is nog niet bekend.
Ongeveer 1,5 uur nadat de actie begon kregen de demonstranten de opdracht de snelweg te verlaten. Nadat ze daar geen gehoor aan gaven, werden waterwerpers ingezet. Maar de actievoerders lieten zich niet met waterkannonen verjagen. Daarop besloot de politie ze een voor een weg te halen en met bussen af te voeren naar het stadion van ADO Den Haag. Daar werden ze weer vrijgelaten.
Hoeveel mensen zijn aangehouden is nog onduidelijk, aldus de politie eerder zaterdag. Volgens Extinction Rebellion zou het om rond de 2000 actievoerders gaan.
Meer uit Binnenland
EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
13 uur geleden