Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle deelnemers EK wensen Eriksen sterkte in filmpje

Alle deelnemers EK wensen Eriksen sterkte in filmpje

KOPENHAGEN (ANP) - Alle landen die meedoen aan het EK voetbal hebben een filmpje opgenomen waarin ze Christian Eriksen sterkte wensen. Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA opent de videoboodschap van ruim 7 minuten, de EK-scheidsrechters sluiten het filmpje af met de mededeling dat ze een gesigneerd shirt gaan overhandigen aan Eriksen.

Namens het Nederlands elftal kwam bondscoach Frank de Boer met een steunbetuiging aan de Deense voetballer, die vorige week tijdens de eerste EK-wedstrijd tegen Finland in Kopenhagen op het veld in elkaar zakte en gereanimeerd moest worden.

"Wat heb je ons laten schrikken", zegt De Boer, onder wie Eriksen doorbrak bij Ajax. "Gelukkig hebben we gehoord dat je aan de betere hand bent. Het enige wat telt, is dat je snel herstelt. We hopen je snel weer te zien op de velden of waar dan ook. Het ga je goed. En weet dat wij er altijd voor je zullen zijn." Volgens UEFA-voorzitter Ceferin laat het incident zien "hoe fragiel ons leven is". "De hele voetbalfamilie staat achter je. Blijf sterk!"

Klappen

Onder anderen de Belgische recordinternational Jan Vertonghen, de Spaanse bondscoach Luis Enrique, de Franse keeper Hugo Lloris, aanvoerder Gareth Bale van Wales, de Duitse verdediger Robin Gosens en doelman Gianluigi Donnarumma van Italië komen in het filmpje voorbij. "Jongen, wat heb je ons allemaal enorm laten schrikken", zegt Vertonghen, die bij Ajax en Tottenham Hotspur samenspeelde met Eriksen. "Gelukkig heb ik je al even kunnen spreken. Ik hoop dat alles goed komt."

België speelt donderdagavond in Kopenhagen tegen Denemarken. In de 10e minuut gaan de toeschouwers een minuut klappen voor de nummer 10 van Denemarken. De spelers hebben aangegeven ook mee te doen. Ze leggen daarvoor het spel even stil.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

3 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

4 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

6 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

6 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

6 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

7 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

12 uur geleden