Alle circa veertig door stalvloer gezakte koeien Westbroek veilig
WESTBROEK (ANP) - De ongeveer veertig koeien die donderdag door een rooster van een stal waren gezakt bij een boerderij in het dorp Westbroek (Utrecht) zijn allemaal ongedeerd in veiligheid gebracht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Hoe het rooster naar beneden heeft kunnen komen, is niet duidelijk.
Door de val belandden de dieren in de gierkelder, een opslagruimte voor vloeibare mest. De dieren konden in de loop van de dag, met hulp van medewerkers van de brandweer, allemaal uit de put op het hooi klimmen.
De brandweer maakte zich donderdag op enig moment wel zorgen omdat ze vreesde dat dieren bedwelmd zouden raken door dampen uit de gier. Maar ongelukken bleven uit.
Geschrokken
De boer is volgens de woordvoerder erg geschrokken van het voorval. Hij heeft geregeld dat de koeien in de nacht van donderdag op vrijdag "goed en warm" opgevangen worden op een andere boerderij. Ook zal er voor gezorgd worden dat ze gemolken kunnen worden, totdat ze terug kunnen naar de eigen stal.
Rond 13.45 uur meldde de veiligheidsregio al dat ongeveer tien van de veertig koeien gered werden. Rond 17.00 uur was duidelijk dat alle dieren het hebben overleefd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
6 uur geleden