Alle circa veertig door stalvloer gezakte koeien Westbroek veilig
WESTBROEK (ANP) - De ongeveer veertig koeien die donderdag door een rooster van een stal waren gezakt bij een boerderij in het dorp Westbroek (Utrecht) zijn allemaal ongedeerd in veiligheid gebracht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Hoe het rooster naar beneden heeft kunnen komen, is niet duidelijk.
Door de val belandden de dieren in de gierkelder, een opslagruimte voor vloeibare mest. De dieren konden in de loop van de dag, met hulp van medewerkers van de brandweer, allemaal uit de put op het hooi klimmen.
De brandweer maakte zich donderdag op enig moment wel zorgen omdat ze vreesde dat dieren bedwelmd zouden raken door dampen uit de gier. Maar ongelukken bleven uit.
Geschrokken
De boer is volgens de woordvoerder erg geschrokken van het voorval. Hij heeft geregeld dat de koeien in de nacht van donderdag op vrijdag "goed en warm" opgevangen worden op een andere boerderij. Ook zal er voor gezorgd worden dat ze gemolken kunnen worden, totdat ze terug kunnen naar de eigen stal.
Rond 13.45 uur meldde de veiligheidsregio al dat ongeveer tien van de veertig koeien gered werden. Rond 17.00 uur was duidelijk dat alle dieren het hebben overleefd.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.
3 uur geleden