Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle circa veertig door stalvloer gezakte koeien Westbroek veilig

Alle circa veertig door stalvloer gezakte koeien Westbroek veilig

WESTBROEK (ANP) - De ongeveer veertig koeien die donderdag door een rooster van een stal waren gezakt bij een boerderij in het dorp Westbroek (Utrecht) zijn allemaal ongedeerd in veiligheid gebracht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Hoe het rooster naar beneden heeft kunnen komen, is niet duidelijk.

Door de val belandden de dieren in de gierkelder, een opslagruimte voor vloeibare mest. De dieren konden in de loop van de dag, met hulp van medewerkers van de brandweer, allemaal uit de put op het hooi klimmen.

De brandweer maakte zich donderdag op enig moment wel zorgen omdat ze vreesde dat dieren bedwelmd zouden raken door dampen uit de gier. Maar ongelukken bleven uit.

Geschrokken

De boer is volgens de woordvoerder erg geschrokken van het voorval. Hij heeft geregeld dat de koeien in de nacht van donderdag op vrijdag "goed en warm" opgevangen worden op een andere boerderij. Ook zal er voor gezorgd worden dat ze gemolken kunnen worden, totdat ze terug kunnen naar de eigen stal.

Rond 13.45 uur meldde de veiligheidsregio al dat ongeveer tien van de veertig koeien gered werden. Rond 17.00 uur was duidelijk dat alle dieren het hebben overleefd.

Meer uit Binnenland

Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

4 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

7 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

7 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

8 uur geleden
Meer reclametijd moet NPO 12 miljoen euro opleveren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.

10 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

12 uur geleden
Voorzitter klimaatplatform: nieuw kabinet moet 'gretig' zijn

DEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.

12 uur geleden