Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle bezoekers moeten weg uit DierenPark Amersfoort, park dicht

Alle bezoekers moeten weg uit DierenPark Amersfoort, park dicht

AMERSFOORT (ANP) - Bezoekers van DierenPark Amersfoort moeten weg en het park blijft de hele dag dicht voor onderzoek. Vanochtend werden de toegangsdeuren van het park abrupt gesloten en moesten de bezoekers die er waren in allerijl onder meer restaurants in vanwege een "ontsnapping, die mogelijk gevaar" zou opleveren. Welk(e) dier(en) is (zijn) ontsnapt is niet duidelijk. Woordvoerders van het DierenPark zijn niet bereikbaar voor informatie. Ook op de sociale mediakanalen van de dierentuin staat niet veel informatie.

Op Facebook zegt het park dat de situatie "onder controle en veilig is." Er wordt onderzocht "wat er precies is gebeurd." Het park zegt later op de dinsdag met een bericht te komen.

Marloes Hunink was in het park toen iedereen werd opgeroepen snel naar binnen te gaan. Ze was op bezoek met haar zoontje van drie jaar. Ze vertelt dat zij en andere bezoekers rond 10.30 uur in de dierentuin liepen toen een medewerker iedereen naar binnen riep. "Eigenlijk werd iedereen met spoed gesommeerd naar binnen te gaan. Er werd niet verteld waarom, maar waarschijnlijk ging het om een dier. Sommige mensen zeiden dat een aap, een chimpansee was ontsnapt." Drie kwartier later mocht ze weer naar buiten.

Rustig park

De mensen werden op verschillende plekken opgevangen. Mensen droegen mondkapjes en omdat het park net open was, was het niet druk, vertelt ze. "Ik ga ervan uit dat het wel weer oké is nu, maar de communicatie niet prettig, je weet niet wat er aan de hand is", stelt ze.

Zij en andere bezoekers werden even na 12.15 uur gevraagd het park in Amersfoort te verlaten.

Meer uit Binnenland

Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

59 minuten geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

1 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

3 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

3 uur geleden
Betogers blokkeren korte tijd ingangen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.

4 uur geleden
CJO is 'ontzet en geschokt' door schietpartij Bondi Beach

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.

5 uur geleden
Groepje demonstranten en veel politie bij het Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.

5 uur geleden