Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle bezoekers moeten weg uit DierenPark Amersfoort, park dicht

Alle bezoekers moeten weg uit DierenPark Amersfoort, park dicht

AMERSFOORT (ANP) - Bezoekers van DierenPark Amersfoort moeten weg en het park blijft de hele dag dicht voor onderzoek. Vanochtend werden de toegangsdeuren van het park abrupt gesloten en moesten de bezoekers die er waren in allerijl onder meer restaurants in vanwege een "ontsnapping, die mogelijk gevaar" zou opleveren. Welk(e) dier(en) is (zijn) ontsnapt is niet duidelijk. Woordvoerders van het DierenPark zijn niet bereikbaar voor informatie. Ook op de sociale mediakanalen van de dierentuin staat niet veel informatie.

Op Facebook zegt het park dat de situatie "onder controle en veilig is." Er wordt onderzocht "wat er precies is gebeurd." Het park zegt later op de dinsdag met een bericht te komen.

Marloes Hunink was in het park toen iedereen werd opgeroepen snel naar binnen te gaan. Ze was op bezoek met haar zoontje van drie jaar. Ze vertelt dat zij en andere bezoekers rond 10.30 uur in de dierentuin liepen toen een medewerker iedereen naar binnen riep. "Eigenlijk werd iedereen met spoed gesommeerd naar binnen te gaan. Er werd niet verteld waarom, maar waarschijnlijk ging het om een dier. Sommige mensen zeiden dat een aap, een chimpansee was ontsnapt." Drie kwartier later mocht ze weer naar buiten.

Rustig park

De mensen werden op verschillende plekken opgevangen. Mensen droegen mondkapjes en omdat het park net open was, was het niet druk, vertelt ze. "Ik ga ervan uit dat het wel weer oké is nu, maar de communicatie niet prettig, je weet niet wat er aan de hand is", stelt ze.

Zij en andere bezoekers werden even na 12.15 uur gevraagd het park in Amersfoort te verlaten.

Meer uit Binnenland

Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

38 minuten geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

39 minuten geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

2 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

2 uur geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

3 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

4 uur geleden
Musical Soldaat van Oranje stopt 12 juli, na ruim vijftien jaar

KATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.

4 uur geleden