Alle bezoekers moeten weg uit DierenPark Amersfoort, park dicht
AMERSFOORT (ANP) - Bezoekers van DierenPark Amersfoort moeten weg en het park blijft de hele dag dicht voor onderzoek. Vanochtend werden de toegangsdeuren van het park abrupt gesloten en moesten de bezoekers die er waren in allerijl onder meer restaurants in vanwege een "ontsnapping, die mogelijk gevaar" zou opleveren. Welk(e) dier(en) is (zijn) ontsnapt is niet duidelijk. Woordvoerders van het DierenPark zijn niet bereikbaar voor informatie. Ook op de sociale mediakanalen van de dierentuin staat niet veel informatie.
Op Facebook zegt het park dat de situatie "onder controle en veilig is." Er wordt onderzocht "wat er precies is gebeurd." Het park zegt later op de dinsdag met een bericht te komen.
Marloes Hunink was in het park toen iedereen werd opgeroepen snel naar binnen te gaan. Ze was op bezoek met haar zoontje van drie jaar. Ze vertelt dat zij en andere bezoekers rond 10.30 uur in de dierentuin liepen toen een medewerker iedereen naar binnen riep. "Eigenlijk werd iedereen met spoed gesommeerd naar binnen te gaan. Er werd niet verteld waarom, maar waarschijnlijk ging het om een dier. Sommige mensen zeiden dat een aap, een chimpansee was ontsnapt." Drie kwartier later mocht ze weer naar buiten.
Rustig park
De mensen werden op verschillende plekken opgevangen. Mensen droegen mondkapjes en omdat het park net open was, was het niet druk, vertelt ze. "Ik ga ervan uit dat het wel weer oké is nu, maar de communicatie niet prettig, je weet niet wat er aan de hand is", stelt ze.
Zij en andere bezoekers werden even na 12.15 uur gevraagd het park in Amersfoort te verlaten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
3 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.
5 uur geleden