Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle Arriva-treinen in het noorden rijden nu op plantaardige olie

Alle Arriva-treinen in het noorden rijden nu op plantaardige olie

GRONINGEN/LEEUWARDEN (ANP) - Alle treinen van Arriva in Groningen en Friesland rijden vanaf nu op plantaardige olie in plaats van diesel. In vergelijking met diesel komt er bij gebruik van de olie 90 procent minder CO2-uitstoot vrij, meldt Arriva.

In totaal rijden alle 68 treinen op de zogeheten Hydrotreated Vegetable Oil (HVO). Deze brandstof wordt ook wel biodiesel genoemd. De olie is een restproduct, bijvoorbeeld gemaakt uit frituurvet. "Volledig plantaardig, dus niet afkomstig van dieren", voegt een woordvoerster van Arriva toe.

Voor de overstap naar de olie waren geen andere treinen nodig. In de afgelopen twee jaar heeft Arriva de brandstof eerst op twee treinen uitgeprobeerd. "Uit die test kwam naar voren dat alles met HVO op dezelfde manier werkt als met diesel", aldus de woordvoerster.

Een aantal jaar geleden kocht Arriva achttien nieuwe treinen. Die reden al langer op de duurzamere brandstof. Nu schakelen ook de oudere treinen over. Er lopen een aantal proeven met waterstoftreinen en batterijtreinen in de regio. De bedoeling is om uiteindelijk ook met deze treinen in het gebied te rijden.

Meer uit Binnenland

Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

6 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

7 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

8 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

13 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

16 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

20 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden