Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle Arriva-treinen in het noorden rijden nu op plantaardige olie

Alle Arriva-treinen in het noorden rijden nu op plantaardige olie

GRONINGEN/LEEUWARDEN (ANP) - Alle treinen van Arriva in Groningen en Friesland rijden vanaf nu op plantaardige olie in plaats van diesel. In vergelijking met diesel komt er bij gebruik van de olie 90 procent minder CO2-uitstoot vrij, meldt Arriva.

In totaal rijden alle 68 treinen op de zogeheten Hydrotreated Vegetable Oil (HVO). Deze brandstof wordt ook wel biodiesel genoemd. De olie is een restproduct, bijvoorbeeld gemaakt uit frituurvet. "Volledig plantaardig, dus niet afkomstig van dieren", voegt een woordvoerster van Arriva toe.

Voor de overstap naar de olie waren geen andere treinen nodig. In de afgelopen twee jaar heeft Arriva de brandstof eerst op twee treinen uitgeprobeerd. "Uit die test kwam naar voren dat alles met HVO op dezelfde manier werkt als met diesel", aldus de woordvoerster.

Een aantal jaar geleden kocht Arriva achttien nieuwe treinen. Die reden al langer op de duurzamere brandstof. Nu schakelen ook de oudere treinen over. Er lopen een aantal proeven met waterstoftreinen en batterijtreinen in de regio. De bedoeling is om uiteindelijk ook met deze treinen in het gebied te rijden.

Meer uit Binnenland

Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

2 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

9 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

12 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

17 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

20 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

20 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

20 uur geleden