Alle activisten bij Amsterdam Centraal van spoor gehaald
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft de pro-Palestijnse activisten bij Amsterdam Centraal van het spoor gehaald. Ze werden op de perrons gezet en de meesten kregen handboeien om, ziet een ANP-verslaggever.
Rond 19.30 uur liepen zeventien demonstranten van onder meer Extinction Rebellion (XR) het spoor op. De politie keek heel even toe, maar greep al snel in. Na een kwartier was de actie beëindigd. Een woordvoerster van de groep sprak desondanks van "een geslaagde actie".
De activisten riepen onder meer "Amsterdam is saying no to genocide", "free free Palestine" en "Dick Schoof, schande, bloed aan je handen". Ze werden een voor een weggevoerd op oranje karretjes en daarna in een soort touringcar gezet van de Dienst Justitiële Inrichtingen buiten het station.
Andere groep
Een politiewoordvoerder geeft aan dat ook een andere groep demonstranten is tegengehouden. Die liep van de Dam naar het station. Het ging om zo'n veertig mensen. De spoorlopers waren volgens de woordvoerder al langer op het station.
De activisten stonden op de sporen 1, 2, 4 en 5. Van, via en naar Amsterdam Centraal reden door de actie geen treinen. Een NS-woordvoerder laat iets na 20.00 uur weten dat het treinverkeer weer wordt opgestart.
De actie was dinsdag al aangekondigd, al werd toen niet gezegd om welk station het ging. De demonstranten hadden als eis dat het kabinet woensdag voor 15.00 uur een volledig economisch embargo tegen Israël moest instellen, anders zou op "een cruciaal Nederlands station" een spoorblokkade plaatsvinden.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
14 uur geleden