Alkmaar wil groepen fans uit elkaar houden bij Ajax-demonstratie
ALKMAAR (ANP) - De gemeente Alkmaar wil voorkomen dat groepen voetbalsupporters zich met elkaar mengen mochten Ajax-fans dinsdag demonstreren in Alkmaar rond de bekerwedstrijd AZ - Ajax. De Ajax Supporters Delegatie kondigde zaterdag aan actie te willen voeren op het Waagplein omdat fans van de Amsterdamse club niet welkom zijn in het stadion.
Die maatregel volgde nadat Ajax-hooligans vorige maand tijdens een competitiewedstrijd tussen beide clubs een café met AZ-fans in Alkmaar hadden bestormd. Er wordt gevreesd voor wraakacties.
De gemeente laat weten dat ze op de hoogte is van berichten over de demonstratie, maar dat deze niet officieel is aangemeld. Als dat wel gebeurt, zal de gemeente de actie faciliteren. Er zullen dan maatregelen genomen worden om te zorgen dat de groepen supporters van beide clubs niet mengen. "Hierbij wordt onder andere gekeken naar de locatie van de demonstratie", aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.
5 uur geledenZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.
7 uur geledenKOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.
7 uur geleden