Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alkmaar start met vuurwerkinzamelactie

Alkmaar start met vuurwerkinzamelactie

ALKMAAR (ANP) - Alkmaar start als een van de eerste gemeenten met een vuurwerkinzamelactie. De gemeente wil daarmee de zorg, politie, brandweer en handhaving ontlasten.

"Om het onze hulpverleners het in deze moeilijke tijd niet nog moeilijker te maken, is alle vuurwerk verboden. Laat het dan ook niet in je schuur of onder je bed liggen. Het mag niet en is onveilig. Kom je vuurwerk inleveren en draag bij aan een veilig en gezellig oud en nieuw voor iedereen", aldus burgemeester Emile Roemer.

De inzameling van vuurwerk is op 11, 12, 18 en 19 december bij Stadswerk072 op de Herculesstraat in Alkmaar. Daar staat een gespecialiseerd vuurwerkteam waar inwoners hun vuurwerk kunnen inleveren. Het ingeleverde vuurwerk wordt direct afgevoerd door een gecertificeerd bedrijf, aldus de gemeente.

Teleurstelling

Roemer begrijpt dat het vuurwerkverbod voor veel mensen een teleurstelling is. "In deze coronaperiode is al zo weinig mogelijk. De liefhebber van vuurwerk zal dit landelijke verbod niet fijn vinden. Daar heb ik natuurlijk begrip voor. Veel vuurwerk is niet alleen nu maar ook in de toekomst verboden. Daarom zeg ik ook: laat het niet langer in huis liggen maar kom het brengen. Ook al doet het een beetje pijn. Om toch een beetje in de sfeer van oud en nieuw te komen, krijgen de inleveraars wat lekkers van ons om mee naar huis te nemen."

Bij het inleveren van het vuurwerk worden volgens de gemeente geen boetes uitgedeeld. De actie is vergelijkbaar met de oproep die politie eens in de zoveel tijd doet aan mensen waarbij ze ongestraft hun wapens kunnen inleveren.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht op weg naar Panama omgeleid naar Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een KLM-vlucht die vanuit Amsterdam onderweg was naar Panama-Stad heeft vanwege de zware aardbeving voor de kust van het Midden-Amerikaanse land een tussenstop gemaakt op Curaçao, zo is te zien op de website Flightradar24. De vlucht is inmiddels weer onderweg naar Panama-Stad.

3 uur geleden
Voorzitter Raad voor rechtspraak noemt sancties ICC 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe sancties die de Verenigde Staten eerder vrijdag aankondigden voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zijn volgens Henk Naves, voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, "onacceptabel", zo laat hij weten in een reactie.

3 uur geleden
Nachtopvang voor asielzoekers Ter Apel 'waarschijnlijk' weer vol

TER APEL (ANP) - De nachtopvang voor mensen die nog niet bij het aanmeldcentrum van het COA in Ter Apel naar binnen kunnen zit komende nacht "naar alle waarschijnlijkheid" weer vol. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis, dat op de twee opvanglocaties in Warffum en Zuidwolde onder meer de beveiliging en het dagelijkse beheer verzorgt.

6 uur geleden
Politiek schaart zich achter het Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).

9 uur geleden
Schrijver Frank Martinus Arion geëerd met steen in De Nieuwe Kerk

AMSTERDAM (ANP) - In De Nieuwe Kerk in Amsterdam is een gedenksteen onthuld voor schrijver Frank Martinus Arion. De zogeheten schrijverssteen werd onthuld door Errold Bishop, gevolmachtigd minister van Curaçao in Nederland. Ook familie van de auteur was erbij.

11 uur geleden
Oproep VNG aan gemeenten: bied asielzoekers snel noodopvang

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) roept haar leden op om "op korte termijn (nood)opvang aan te bieden" voor asielzoekers. In de nacht van donderdag op vrijdag hebben enkele tientallen mensen buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen, omdat zowel binnen als bij de nachtopvang geen plek voor ze was. De vereniging noemt dat schrijnend.

13 uur geleden
Grote schade aan Topsport Amsterdam na brand Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van Topsport Amsterdam, de organisatie die olympische en nationale topsporters ondersteunt, moet op zoek naar een nieuwe kantoorruimte. De brand van donderdagnacht in de kruipruimte van het Olympisch Stadion heeft zoveel schade achtergelaten dat het kantoor onbruikbaar is, laat de organisatie in een statement weten. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.

13 uur geleden