
Alitalia-opvolger ITA wil onderdeel worden van Lufthansa
ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse luchtvaartmaatschappij ITA Airways, de opvolger van het failliete Alitalia, zou graag verder gaan als onderdeel van het Duitse concern Lufthansa. Topman Alfredo Altavilla pleitte in de Duitse krant Handelsblatt woensdag voor een overname door de Duitsers.
"Het zou verkeerd zijn om onafhankelijk te blijven omdat we te klein zijn in vergelijking met de drie grote luchtvaartgroepen die in Europa actief zijn", aldus Altavilla. "We zien onszelf als een aantrekkelijke vrijgezel die veel vrijers heeft." Hij hoop dat ook Lufthansa interesse heeft in ITA.
ITA is sinds 15 oktober operationeel als opvolger van Alitalia, dat ten onder ging na jarenlang verliezen te hebben geleden. De nieuwe maatschappij heeft ongeveer een kwart van het personeel en een aantal van de vliegtuigen van Alitalia overgenomen. Daarbij is flink gesneden in het aantal routes. Altavilla verwacht dat zijn bedrijf al in 2023 een operationele winst zal maken. Verschillende grote luchtvaartmaatschappijen, ook van buiten Europa, zouden volgens hem al geïnformeerd hebben naar eventuele samenwerking.
Altavilla sprak zijn bewondering uit voor het bedrijfsmodel van Lufthansa, met daarin ook luchtvaartmaatschappijen als Austrian, Swiss en Brussels. Volgens hem slaagde Lufthansa er de afgelopen jaren in andere kleinere maatschappijen, zoals nu ITA, met groot succes te integreren. Lufthansa had bij de lancering van ITA verklaard dat de maatschappij bereid was tot besprekingen over commerciële samenwerking.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Het Amerikaanse technologieconcern Apple moet advertenties in Duitsland intrekken waarin wordt beweerd dat zijn smartwatches 'CO2-neutraal' zijn. Een rechtbank in Frankfurt oordeelde dinsdag dat de claims misleidend zijn.
17 minuten geledenBERN (ANP/BLOOMBERG) - Ongeveer een derde van de Zwitserse fabrikanten is van plan productie te verplaatsen naar de Europese Unie door de hoge Amerikaanse importheffing van 39 procent op Zwitserse goederen. Dat meldt brancheorganisatie Swissmem na een enquête onder leden. Ook zijn veel producenten van plan om werktijdverkorting in te voeren of werknemers te ontslaan.
39 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In de omvangrijke Duitse auto-industrie zijn binnen een jaar tijd meer dan 51.000 arbeidsplaatsen verdwenen, door de moeilijke marktomstandigheden voor autobouwers en toeleveranciers. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Dat zou neerkomen op bijna 7 procent van het totale personeelsbestand in de Duitse auto-industrie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omlaag. Beleggers bleven voorzichtig na het ontslag van Lisa Cook, een bestuurder van de Federal Reserve, door president Donald Trump. Cook werd in 2022 aangesteld door toenmalig president Joe Biden en Trump beschuldigt haar van hypotheekfraude. Het is nog nooit voorgekomen dat een Amerikaanse president een Fed-gouverneur uit diens functie heeft gezet. De stap wordt gezien als een nieuwe aanval van Trump op de onafhankelijkheid van de centrale bank.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De topman van energieleverancier Vattenfall Nederland, Martijn Hagens, wordt de hoogste bestuurder bij concurrent Eneco. Hij treedt op 1 maart 2026 in dienst, maakt de raad van commissarissen van Eneco bekend.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds heeft zijn belang in de Amerikaanse machinebouwer Caterpillar verkocht, omdat de graafmachines en bulldozers van het bedrijf gebruikt zouden worden door het Israëlische leger voor sloopwerkzaamheden in de Palestijnse gebieden. Volgens het fonds draagt Caterpillar daardoor bij aan mensenrechtenschendingen. Ook worden vijf Israëlische banken in de ban gedaan.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese toponderhandelaar Li Chenggang reist deze week naar Washington voor nieuwe handelsgesprekken met de Verenigde Staten. Volgens The Wall Street Journal zal hij in Washington praten met de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer en andere regeringsfunctionarissen.
4 uur geleden