Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alibaba zet beurs in Hongkong op winst na boete

Alibaba zet beurs in Hongkong op winst na boete

HONGKONG (ANP) - Alibaba behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Hongkong. Het Chinese webwinkelconcern won 2,8 procent. Beleggers reageerden opgelucht op het nieuws dat de Chinese autoriteiten een flinke boete van omgerekend zo'n 900 miljoen euro hebben opgelegd aan Ant Group. Beleggers hopen dat daarmee een einde is gekomen aan de jarenlange strenge aanpak van de financiƫle tak van Alibaba door de Chinese overheid.

Ook internet- en gamebedrijf Tencent, waarin de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een groot belang heeft, heeft een boete gekregen. Tenpay, de financiƫle tak van het bedrijf, moet omgerekend zo'n 365 miljoen euro betalen. Tencent steeg ruim 1 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde mede daardoor tussentijds 0,5 procent in de plus.

De beurs in Shanghai daalde een fractie na tegenvallende inflatiecijfers. De Chinese producentenprijzen daalden in juni met 5,4 procent op jaarbasis. Dat was de grootste daling sinds december 2015. De prijzen die producenten voor hun goederen rekenen laten al negen maanden op rij een daling zien door de zwakkere vraag naar hun goederen. De consumentenprijzen bleven ongewijzigd op jaarbasis en daalden met 0,2 procent ten opzichte van mei.

De Nikkei in Tokio verloor 0,1 procent in navolging van de koersverliezen op Wall Street van vrijdag. De vrees dat de Amerikaanse centrale bank ondanks een meevallend banenrapport de rente verder zal gaan verhogen zorgde daarbij voor terughoudend onder beleggers. De grote Japanse techinvesteerder SoftBank won 1,1 procent, terwijl de automakers Nissan en Toyota 1,7 en 1 procent verloren. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,2 procent en de Kospi in Seoul klom 0,2 procent.

Meer uit Financieel

Nieuwe records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.

4 minuten geleden
Winst voor AEX-index na sterk banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.

1 uur geleden
KLM spant kort geding aan om staking grondpersoneel te voorkomen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.

2 uur geleden
Duitse Tesla-verkoop bijna 60 procent lager in eerste jaarhelft

FLENSBURG (ANP/DPA) - De verkoop van Tesla in Duitsland is in de eerste helft van dit jaar met bijna 60 procent gedaald vergeleken met vorig jaar. Volgens de Duitse transportautoriteit KBA werden er 8890 Tesla's verkocht. De algehele Duitse markt voor elektrische auto's liet juist wel groei zien, met 35 procent.

3 uur geleden
Wall Street stijgt na sterk Amerikaans banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omhoog. Beleggers reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport kwamen er in juni 147.000 banen bij in de grootste economie ter wereld. Dat was meer dan verwacht.

3 uur geleden
Jurist: niet makkelijk om geld terug te krijgen van Booking.com

AMSTERDAM (ANP) - Het wordt niet eenvoudig voor klanten om geld terug te krijgen van Booking.com voor te hoge tarieven voor verblijven, stelt juridisch specialist Sjaak Drinkenburg van juridisch dienstverlener DAS. Hij reageert daarmee op de massaclaim van de Consumentenbond tegen de bekende hotelboekingssite, die binnen een week al meer dan 180.000 aanmeldingen kreeg.

4 uur geleden
Frankrijk deelt boete van 40 miljoen uit om nepkortingen Shein

PARIJS (ANP/RTR) - Een Franse toezichthouder heeft een boete van 40 miljoen euro uitgedeeld voor misleiding rond kortingen in de webshop Shein. In veel gevallen ging het om nepaanbiedingen, stelt de Franse marktwaakhond DGCCRF.

4 uur geleden