Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alibaba verlost van concurrentieonderzoek Chinese waakhond

Alibaba verlost van concurrentieonderzoek Chinese waakhond

HANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese webwinkelgigant Alibaba hoeft zich geen zorgen meer te maken over mogelijke onderzoeken van de Chinese mededingingsautoriteiten. Volgens de autoriteiten is Alibaba, ook eigenaar van webwinkel AliExpress, gestopt met de monopoliepraktijken waarvan het concern drie jaar geleden werd verdacht.

Zo zou Alibaba zich eerder schuldig hebben gemaakt aan verdrukking van de concurrentie en verboden afspraken met handelaren. Daar is nu geen sprake meer van, stellen de Chinese mededingingsautoriteiten. "Dit is een nieuw begin voor Alibaba", is te lezen in een verklaring van de webwinkelgigant.

Toch wil dat nog niet zeggen dat de rust volledig is wedergekeerd. Zo opende de Europese Commissie eerder dit jaar een onderzoek naar Alibaba omdat het Chinese bedrijf te weinig zou doen om zich aan de Digital Services Act (DSA) te houden. De commissie stelde dat Alibaba "illegale en gevaarlijke producten" aanbiedt aan Europese consumenten. Mocht dat het geval zijn, dan kan Alibaba een boete krijgen die kan oplopen tot 6 procent van de wereldwijde omzet.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

1 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

2 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

3 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

4 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

6 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

6 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

6 uur geleden