Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alibaba stijgt op Wall Street na versoepeling coronamaatregelen

Alibaba stijgt op Wall Street na versoepeling coronamaatregelen

NEW YORK (ANP) - Chinese bedrijven met een notering op Wall Street werden dinsdag hoger gezet. Onder meer technologieconcern Alibaba, zoekmachine Baidu en e-commercebedrijf JD.com profiteerden. De aandelenbeurzen in New York sloten de laatste handelsdag van de maand af met een verlies. Beleggers wogen de nieuwste inflatiecijfers uit Europa en de Verenigde Staten.

De prijzen in de eurozone zijn in mei in doorsnee met 8,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldde Eurostat op basis van een voorlopige raming. Daarmee werd een nieuw record aangetikt. In april bedroeg de inflatie nog 7,4 procent.

Vrijdag trokken beleggers zich nog op aan een bericht dat een favoriete inflatiemeter van de Federal Reserve in april minder snel toenam dan de maand ervoor. Dat kan een teken zijn dat de prijsstijgingen in de Verenigde Staten wat gaan afremmen. Maandag waren de Amerikaanse beurzen dicht vanwege Memorial Day.

Lockdowns in Shanghai

De Dow-Jonesindex sloot 0,7 procent lager op 32.990,12 punten en de brede S&P 500 daalde 0,6 procent tot 4132,15 punten. De Nasdaq verloor 0,4 procent op 12.081,39 punten.

Alibaba, JD en Baidu wonnen tot 4,6 procent. In Chinese miljoenenstad Shanghai golden twee maanden lang strenge lockdowns vanwege coronabesmettingen. Die lockdowns hadden ook grote impact op de internationale distributieketen. Vanaf 1 juni worden de meeste maatregelen opgeheven.

IBM

De in New York genoteerde Canadese gouddelver Yamana Gold won 3,7 procent. Het bedrijf wordt voor 6,7 miljard dollar overgenomen door het Zuid-Afrikaanse Gold Fields.

Technologieconcern IBM (min 0,3 procent) moet BMC Software van een Amerikaanse rechter 1,6 miljard dollar betalen. IBM heeft de software van zijn branchegenoot verwisseld voor zijn eigen software bij het dienen van telecombedrijf AT&T, een klant van beide bedrijven. Dat was volgens BMC in strijd met een overeenkomst tussen beide Amerikaanse bedrijven.

De euro was 1,0733 dollar waard, tegen 1,0721 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,7 procent tot 115,17 dollar en Brentolie werd 1 procent duurder op 122,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index met nieuwe verliesbeurt het weekend in door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.

1 uur geleden
Topman Pinterest wil ban sociale media voor kinderen onder 16

WASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.

1 uur geleden
Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

3 uur geleden
Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

3 uur geleden
Industrieconcern VDL boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.

4 uur geleden
Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.

4 uur geleden
Spanje komt met steunpakket van 5 miljard om Iranoorlog

MADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.

5 uur geleden