Alibaba stijgt op Wall Street na versoepeling coronamaatregelen
NEW YORK (ANP) - Chinese bedrijven met een notering op Wall Street werden dinsdag hoger gezet. Onder meer technologieconcern Alibaba, zoekmachine Baidu en e-commercebedrijf JD.com profiteerden. De aandelenbeurzen in New York sloten de laatste handelsdag van de maand af met een verlies. Beleggers wogen de nieuwste inflatiecijfers uit Europa en de Verenigde Staten.
De prijzen in de eurozone zijn in mei in doorsnee met 8,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldde Eurostat op basis van een voorlopige raming. Daarmee werd een nieuw record aangetikt. In april bedroeg de inflatie nog 7,4 procent.
Vrijdag trokken beleggers zich nog op aan een bericht dat een favoriete inflatiemeter van de Federal Reserve in april minder snel toenam dan de maand ervoor. Dat kan een teken zijn dat de prijsstijgingen in de Verenigde Staten wat gaan afremmen. Maandag waren de Amerikaanse beurzen dicht vanwege Memorial Day.
Lockdowns in Shanghai
De Dow-Jonesindex sloot 0,7 procent lager op 32.990,12 punten en de brede S&P 500 daalde 0,6 procent tot 4132,15 punten. De Nasdaq verloor 0,4 procent op 12.081,39 punten.
Alibaba, JD en Baidu wonnen tot 4,6 procent. In Chinese miljoenenstad Shanghai golden twee maanden lang strenge lockdowns vanwege coronabesmettingen. Die lockdowns hadden ook grote impact op de internationale distributieketen. Vanaf 1 juni worden de meeste maatregelen opgeheven.
IBM
De in New York genoteerde Canadese gouddelver Yamana Gold won 3,7 procent. Het bedrijf wordt voor 6,7 miljard dollar overgenomen door het Zuid-Afrikaanse Gold Fields.
Technologieconcern IBM (min 0,3 procent) moet BMC Software van een Amerikaanse rechter 1,6 miljard dollar betalen. IBM heeft de software van zijn branchegenoot verwisseld voor zijn eigen software bij het dienen van telecombedrijf AT&T, een klant van beide bedrijven. Dat was volgens BMC in strijd met een overeenkomst tussen beide Amerikaanse bedrijven.
De euro was 1,0733 dollar waard, tegen 1,0721 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,7 procent tot 115,17 dollar en Brentolie werd 1 procent duurder op 122,84 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiële app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in december licht gedaald naar 2,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. In november bedroeg de inflatie nog 2,9 procent op jaarbasis en in oktober was dat 3,1 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
9 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
9 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
12 uur geleden